Ewelina Lisowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych wokalistek w Polsce. W przeszłości związana z zespołem Nurth, gdzie występowała jako wokalistka pod pseudonimem Evelynn. W 2011 roku wzięła udział w programie Mam Talent. Rok później dotarła do półfinału X Factor. Te pasma sukcesów i działań spowodowały, że Lisowska podpisała kontrakt wydawniczy z wytwórnią HQT Music Group. Już w 2012 roku ukazał się mini album piosenkarki pod tytułem „Ewelina Lisowska”. To właśnie ta EP-ka była promowana przez utwór „Nieodporny Rozum”, który w krótkim czasie osiągnął wysokie miejsca i to nie tylko na radiowych listach przebojów. Od tego momentu kariera Eweliny nabrała rozmachu. Kolejne piosenki okazywały się coraz większymi hitami, a fanów ciągle przybywało. W 2013 Lisowska wydała swój debiutancki album pod tytułem „Aero- Plan”, a rok później „Nowe Horyzonty”. Przez ten czas zyskała wiele nagród i wyróżnień. Oprócz talentu wokalnego Ewelina pokazała również, że stać ją na wiele więcej. W 2015 roku wzięła udział w programie „Dancing with the Stars”, gdzie wraz z Tomaszem Barańskim dotarli do finału i zwyciężyli. Do chwili obecnej Ewelina nie zwalnia tempa i ciągle zaskakuje swoich słuchaczy. 4 listopada 2016 został wydany jej 3 krążek pod tytułem „Ponad Wszystko”. Album zawiera 15 ciekawych numerów, w tym 2 remixy znanych Wam już dobrze utworów. Składa się z dwóch płyt. Na pierwszej znajdziecie nowości, a na drugiej opublikowane już i znane przez Was numery i bonusy. Wokalistka znowu zaskoczyła swoimi utworami, muzyką … jest na czym „ucho zawiesić”.

Na początku coś tajemniczego, porywającego, czyli „Czarny Pas”. Ewelina niesamowicie wczuła się w rolę śpiewając tę piosenkę, jej głos nas po prostu hipnotyzuje. „Najłatwiej byłoby nam się z siebie uwolnić / Przerwać ostatni węzeł, zapomnieć…”. Jedno jest pewne- od tego albumu na pewno się nie uwolnimy.

Interesujące wejście oraz zachwycająca aranżacja… to właśnie możecie znaleźć w piosence „Zakochaj Się”. Pewnie każdy po tytule domyśla się, że to piosenka związana z miłością, itp… no i macie racje. „No chodź, zaczaruj mnie słodkim szeptem…” o czym innym mogą świadczyć te słowa? Szybko wpadła mi w ucho i teraz dosyć często grywa w moich głośnikach. Bardzo przyjemna i dobra nutka.

Na Noże„- tutaj w refrenie Ewelina pokazała więcej siły i pewności siebie, co ogółem prezentuje się wybornie. Też tak uważacie?

I znowu spokojnie, tajemniczo … tym razem w piosence „W Domu Zabawek”. Nie mam pojęcia co jest takiego w tej piosence, że totalnie mnie omamiła. Świetne wejście, a instrumenty i delikatny wokal Eweliny dają niebanalną całość. Nawet nogi po cichu rwą się do tańca, a Mozil ze swoim akordeonem wymiata.

Przyznacie, że „Każdej Nocy” chciałoby się słuchać Eweliny? I właśnie ta piosenka byłaby idealna na nocne myślowe wojaże. Subtelna, taktowna, działająca na emocje … to jest to!

Mniej Więcej” wiemy już, że początek krążka okazał się dobry, a co będzie w takim razie dalej? Utwór „Mniej Więcej” zachwycił mnie w szczególności chórkami, które są obłędne!Idealnie komponują się z muzyką i głosem Eweliny. Dobra robota!

Tak jak wyżej w piosence oczarowały mnie chórki, tak tutaj rewelacyjna muzyka! „Na Chwilę” to naprawdę kawałek, koło którego nie można przejść obojętnie. Dodam, że … można się przy nim rozkleić.

W Ogień?” … w ogień! Piosenka mnie zaskoczyła. Wejście spokojne, potem podobnie… a tu nagle coraz bardziej energicznie zaczęło się robić po poszczególnych zwrotkach. To mi się podoba!

Każdej Nocy II” kompozycyjnie podobnie przedstawia się z wcześniejszym numerem „Każdej Nocy”. Również podobnie prezentuje się przy tych kawałkach „Ponad Wszystko”. Delikatnie, spokojnie… co tu dużo mówić- ciepłe i miłe dla ucha utworki.

Zatrzymaj Się”… my się na pewno nie zatrzymamy z pozytywnymi komentarzami! Piosenka znana na pewno przez większość bądź przez wszystkich. Nadszedł czas na coś szybszego, energicznego i to właśnie znajdziemy w tej piosence. Wszystko dokładnie dopracowane, efekty są świetne!

Zrób To!” … nim będzie za późno! Otóż to… za każdym razem słuchając tej piosenki dostaję takiej motywacji! Jest niesamowita! „Zrób to! / Uciekają dni / Każda chwilą żyj…” – i tego się trzymajmy!

A teraz bioderka w ruch, bo przyszedł czas na „Prostą Sprawę”! Aż się miło wraca do wakacyjnych wspomnień przy tej piosence. Naprawdę nie można usiedzieć w miejscu przy tak pozytywnej piosence! Mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich piosenek.

I na końcu zostały nam remixy: „Niebo” i „Prosta Sprawa”. Z pierwszą piosenką na pewno już się zetknęliście. Słuchałabym tego mixu bez przerwy. Jest tu wszystko czego potrzeba: energia i pozytywna moc. Remix „Prostej Sprawy” natomiast pozwala nam jeszcze bardziej ruszać bioderkami i nie tylko. Nic dodać, nic ująć!

Podsumowując, album „Ponad Wszystko” oceniam oczywiście pozytywnie! Ewelina zrobiła teraz coś innego, oryginalnego. Udało jej się opowiedzieć o swoich lękach, nadziejach i obawach. Przyznam jednak, że myślałam iż na płycie znajdę trochę więcej energicznych kawałków, jak „Zrób To” czy „Prosta Sprawa”, bo naprawdę uwielbiam Ewelinę w takich numerach. Po przesłuchaniu całego krążka bez namysłu powiem, że muzyce daję tu najwyższą ocenę… oczywiście zaraz po wokalu 😉 Momentami naprawdę miała taką moc, że nie da się tego opisać. A w połączeniu z głosem Eweliny … bomba! Piosenkarka jak obiecywała całkiem inny album tak też i jest. Jeżeli jeszcze nie przesłuchaliście to szybciutko bierzcie się za to raz dwa! Miłego słuchania!

[2016] Ewelina Lisowska - Ponad Wszystko

[2016] Ewelina Lisowska - Ponad Wszystko
8.4

Muzyka

9.0 /10

Liryka

7.9 /10

Wokal

8.5 /10

W porównaniu do wcześniejszej twórczości

8.6 /10

Produkcja

8.0 /10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *