3. edycja Young Stars Festival dobiegła końca!

YOUNG STARS FESTIVAL 2016 już się zakończył i przeszedł do historii. 28. sierpnia na Warszawskim Torwarze miało miejsce największe wydarzenie roku łączące wszytskie pokolenia. Tego roku festiwal pobił wszelkie rekordy w tym rekord publiczności. Bilety na festiwal rozeszły się w zaskakująco szybkim tempie, a na cztery dni przed rozpoczęciem imprezy bilety były już wyprzedane. Warszawa na jeden dzień stała się kulturowo-młodzieżowym centrum Polski.

Zanim na scenie pojawili się znani i lubiani uczestnicy mieli okazję spotkać się ze swoimi idolami twarzą w twarz. Meet & Greet rozbudzało emocję już od samego rana. Zaczęło się od spotkania z Sylwią Przybysz potem kolejno Sylwia Lipka, Dawid Kwiatkowski Samuel Nascimento, Bars And Melody, Jeremi & Artur Sikorscy, Saszan, Room 94. To moment, który zawsze rozbudza najwieksze emocje i niezmiennie w tym roku widzieliśmy łzy szczęscia.

Festiwal rozpoczął się już o godzinie 15.00 ku uciesze publiki pierwszy na scenie pojawił się Stuu Games – jeden z najbardziej rozpoznawalnych YouTuberów i współprowadzący imprezę u boku Łukasza Szustera.  Pierwsze dźwięki usłyszeliśmy z ust Kaji Jabłońskiej oraz Marcina Patrzałka znanego do tej pory jako finalista 9.edycji program MBTM, który oczarował wszytskich swoimi umiejętnościami gitarowymi. Po tych występach na jakiś czas wypłyneliśmy poza granice Polski i mogliśmy posłuchać zagranicznej części festiwalu. Wybrzmiały dźwięki Samuela Nascimento aktora i muzyka z Brazylii, Davida Bulleya z Anglii i energicznego rockowego Room 94, którzy również przylecieli na festiwal z wysp Brytyjskich.

Po ich występach przyszedł czas na You Tuberów, którzy jak się okazało posiadają też umiejętności sceniczno – muzykalne. Zaczął Young Multi, a zaraz po nim na scene wszedł Gimpson, który dawał swój debiutancki koncert po premierze jego nowej płyty.

Po raz pierwszy w 2016 roku odbył się konkurs Fanta Future Young Stars. Dzięki któremu organizatorzy wyłonili przyszłą gwiazdę projektu, a zwyciężczyni czyli Dominika Sozańska mogła pokazać się przed dużą publicznością. Po kilku godzinach dobrej dawki muzyki zaproponowanej przez zagraniczne gwiazdy I początkujących artystów przyszedł czas na występy znanych i uwielbianych przez setki tysięcy nastolatków wokalistów młodego pokolenia. Na scenie pojawili się: Jeremi Sikorski & Artur Sikorski, Sylwia Przybysz, Sylwia Lipka i Saszan.  W harmonogramie organizator, przewidział też czas na niespodziankę. Na scenie pojawili się ponownie Jeremi, Sylwia Przybysz, Sylwia Lipka I Artur. Wspólnymi siłami wykonali utwór “Spełniaj Marzenia”, który z tytuły hymnu Young Stars Camp stał się wakacyjnym hitem, a na YT ma już 1.5 miliona wyświetleń.

W tegorocznej edycji festiwalu organizator zaproponował również project Forever Young w ramach którego wystąpił TEDE , który udowodnił, że młodym się jest w każdym wieku, ale przede wszytskim udowodnił też, że ma ogromny dystans do siebie i potrafi swoją muzykę dostosować do okoliczności.
Późną wieczorową porą przyszedł czas na headlinerów imprezy. Długo wyczekiwani Bars And Melody, przylecieli ponownie do Polski żeby dać rewelacyjny koncert. Kobiecym krzykom i wyznaniom miłości dochodzącym z publiczności nie było końca. Fanom nie pomógł ostygnąć występujący po BaM Dawid Kwiatkowski, który dał z siebie wszystko na scenie, ale co najważniejsze podczas festiwalu odbyła się premiera jego nowego singla “Say Yes”, a Kwiatkowski zapowiedział nadejście nowej ery.

Gwiazdy Young Stars Festival 2015 sprawiły, że publiczność bawiła się znakomicie. Po występach idoli, odbywała się gala wręczenia nagród – YOUNG STARS AWARDS. Statuetki w ośmiu kategoriach powędrowały do najważniejszych osobistości młodzieżowej sceny muzycznej. Oto pełna lista zwycięzców:

– Artysta Roku – Dawid Kwiatkowski
– Artystka Roku – Sylwia Przybysz
– Zespół Roku – Bars And Melody
– Debiut Roku (Artysta ) – Young Multi
– Debiut Roku (Artystka) – Sylwia Lipka
– Przebój Roku – Remo ft. Gimpson & Mamiko “Bomsite A”
– Teledysk Roku – Saszan  “Dizzy”
– Fanta Future Young Stars – Dominika Sozańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.