Want You Back” to pierwszy utwór 5 Seconds of Summer od blisko dwóch lat!

Po 18 miesiącach w trasie, gdzie promowali swój drugi album „Sounds Good Feels Good”, zespół spędził ostatni rok w Los Angeles, pisząc i nagrywając materiał na nową płytę a także nieco odpoczywając.

– Minęły trzy lata odkąd wydaliśmy ostatni album i jesteśmy gotowi, by podzielić się ze światem nową muzyką – mówią 5SOS. – Po 5 latach w trasie, w którą wyruszyliśmy mając 16 lat, musieliśmy zrobić sobie przerwę, by zastanowić się nad sobą. Wracamy jednak silniejsi i bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek. Te piosenki są dla nas bardzo ważne. Mamy za sobą już sporo prób i nie możemy się doczekać, by znów zacząć grać koncerty.

Nazwani nowym, wielkim rockowym zespołem przez magazyn „Rolling Stone”, 5 Seconds of Summer to jedyna kapela (nie wokalna grupa) w historii, której dwa studyjne albumy dotarły na szczyt zestawienia Billboard 200. Imienny longplay formacji rozszedł się w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy, w tym sprzedali 1,5 miliona płyt i ponad 4,5 miliona singli w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Drugi longplay, „Sounds Good Feels Good” (2015), dotarł na 1. miejsce zestawień w 12 krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii i Australii. „She’s Kinda Hot”, pierwszy singel z krążka, znalazł się na najwyższej pozycji iTunes w 44 krajach. Zespół zdobył nagrody American Music, People’s Choice, iHeartRadio Music, pięć statuetek MTV European Music, dwie ARIA oraz wyróżnienie MTV Video Music.

Trasa 5 Seconds of Summer rozpocznie się 20 marca w Sztokholmie. Sprzedaż biletów ruszy 3 marca na LiveNation.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.