Belau na trzech koncertach w Polsce!

Jakiś czas temu pisaliśmy w naszym cyklu ,,New Music” o węgierskim duecie Belau tworzącym muzykę z pogranicza elektroniki, dream- popu i downbeatu. Mają na koncie występy na największych festiwalach muzycznych Europy – Primavera Sound, Eurosonic, Reeperbahn, SXSW, Sziget, Untold czy na polskim Seazone. Już w kwietniu będziemy mogli usłyszeć ich w naszym kraju! W ciągu ostatnich 2 lat zagrali 150 koncertów w 21 krajach. Niespełna 2 tygodnie temu zagrali razem z Mike Shinodą (Linkin Park) na Arenie w Budapeszcie. W tym roku, poza występem na Spring Break, panowie z Belau znów rozbrzmią w Barcelonie na Primavera Sound.

Sam zespół określa swoją twórczość jako „świeżą elektronikę”. Ich debiutancka piosenka ,,Island of Promise” została uznana przez Deezer za jeden największych przebojów 2015 roku na Węgrzech. Wykorzystana została również w produkcjach HBO oraz międzynarodowych spotach reklamowych takich brandów jak Pepsi, Telenor czy Sziget Festival. Teledysk do wspomnianej piosenki zwyciężył w Hungarian Music Video Festival i może pochwalić się ponad 500 000 wyświetleń w serwisie YouTube.

Wydana w 2016 debiutancka płyta Belau – ,,The Odyssey”, zwyciężyła w kategorii najlepszy album elektroniczny węgierskiej edycji Nagród Grammy. Jeden z utworów znajdujących się na najnowszej EP zespołu usłyszeć można było natomiast w kanale 1 radia BBC. Niektóre utwory Belau mogliśmy usłyszeć w polskich stacjach radiowych. Duet został również wybrany do czołówki 50 najlepszych artystów przez Midem.

W 2018 ukazał się ich singiel ,,BREATH” we współpracy z Sophie Lindinger (Leyya), zapowiadający nowy album.

Niedługo będzie miał premierę nowy singiel ,,Zero 7” – tym razem utwór ukaże się wspólnie z Sophie Barker. Ich oryginalny koncept zakłada „zagranie” na każdym kolejnym albumie atmosfery i energii innego miejsca na mapie świata.

Przekaz Belau jest prosty: zostaw w tyle biznesy i monotonię codzienności, pozbądź się barier i zacznij doświadczać każdą chwilę w pełni. Duet porywa słuchaczy do radosnych miejsc, wypełnionych słońcem, sprzyjających relaksowi, wolności i harmonii. Muzyka Belau zabiera nas w wewnętrzną podróż, która okazuje się być zapomnianym darem w dzisiejszych czasach, gdzie izolacja gra pierwsze skrzypce…

BELAU zagra również trzy koncerty w kwietniu w naszym kraju. Wystąpią w Łodzi, Toruniu oraz w Poznaniu.

Szczegóły na www.facebook.com/belaumusic

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.