Musiclife.pl – z muzyką przez całe życie! http://musiclife.pl Z muzyką przez całe życie! Sat, 23 Sep 2017 14:03:14 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 http://musiclife.pl/wp-content/uploads/2017/02/cropped-fav-1-32x32.png Musiclife.pl – z muzyką przez całe życie! http://musiclife.pl 32 32 Camila Cabello zmienia plany dotyczące swojego debiutanckiego albumu?! http://musiclife.pl/camila-cabello-zmienia-plany-dotyczace-swojego-debiutanckiego-albumu/ http://musiclife.pl/camila-cabello-zmienia-plany-dotyczace-swojego-debiutanckiego-albumu/#respond Sat, 23 Sep 2017 14:02:03 +0000 http://musiclife.pl/?p=25734 Camila Cabello przygotowuje się do wydania swojego pierwszego solowego albumu, po odejściu z Fifth Harmony. Krążek pod tytułem „The Hurting. The Healing. The Loving.” miał zadebiutować we wrześniu, jednak jak się okazuje plany uległy zmianie…

Pierwszy singiel zapowiadający album, czyli utwór „Crying in the Club” usłyszeliśmy już w maju. Oprócz tego chwilę później piosenkarka zaprezentowała „I Have Questions„.

Miesiąc temu nagle do sieci trafiły kolejne dwa premierowe utwory, a mianowicie „Havana” oraz „OMG„.

Teraz jak się okazuje, to właśnie „Havana” trafiło do rozgłośni radiowych na całym świecie i to właśnie ten utwór został uznany jako lead singiel debiutanckiego albumu piosenkarki.

Czy to oznacza, że dwa utwory opublikowane w maju nie trafią na album? Czyżby Camila rozpoczęła pracę nad albumem od nowa?

Wszystko okaże się już niebawem, jednak skoro album nie pojawi się we wrześniu, oraz skoro to „Havana” jest lead singlem, to bardzo prawdopodobne że cały album usłyszymy w listopadzie, bądź na początku 2018 roku.

]]>
http://musiclife.pl/camila-cabello-zmienia-plany-dotyczace-swojego-debiutanckiego-albumu/feed/ 0
Miley Cyrus prezentuje utwór „Week Without You” z nadchodzącego albumu! http://musiclife.pl/miley-cyrus-prezentuje-utwor-week-without-you-z-nadchodzacego-albumu/ http://musiclife.pl/miley-cyrus-prezentuje-utwor-week-without-you-z-nadchodzacego-albumu/#respond Fri, 22 Sep 2017 19:50:25 +0000 http://musiclife.pl/?p=25731 Za tydzień na półkach sklepowych zadebiutuje również nowy album studyjny od Miley Cyrus! Do tej pory krążek zapowiadały dwa oficjalne single, czyli „Malibu” oraz „Younger Now”. Piosenkarka postanowiła rozgrzać atmosferę przed premierą i opublikowała premierowy utwór pod tytułem „Week Without You„!

]]>
http://musiclife.pl/miley-cyrus-prezentuje-utwor-week-without-you-z-nadchodzacego-albumu/feed/ 0
Demi Lovato prezentuje utwór „Sexy Dirty Love”! http://musiclife.pl/demi-lovato-prezentuje-utwor-sexy-dirty-love/ http://musiclife.pl/demi-lovato-prezentuje-utwor-sexy-dirty-love/#respond Fri, 22 Sep 2017 19:45:08 +0000 http://musiclife.pl/?p=25729 Już za tydzień zadebiutuje nowy album od Demi Lovato! Zanim jednak to nastąpi, autorka hitu „Cool for the summer” postanowiła podzielić się z fanami kolejnym utworem z płyty! W tym tygodniu możemy premierowo posłuchać „Sexy Dirty Love„!

]]>
http://musiclife.pl/demi-lovato-prezentuje-utwor-sexy-dirty-love/feed/ 0
Kesha wystąpiła u Ellen http://musiclife.pl/kesha-wystapila-u-ellen/ http://musiclife.pl/kesha-wystapila-u-ellen/#respond Fri, 22 Sep 2017 19:32:53 +0000 http://musiclife.pl/?p=25725 Kesha nie zamierza zatrzymywać się z promocją swojego trzeciego albumu „Rainbow”, który ukazał się w sierpniu. Do sieci trafił właśnie występ piosenkarki w jednym z najpopularniejszych programów talk-show na świecie – „The Ellen Show

]]>
http://musiclife.pl/kesha-wystapila-u-ellen/feed/ 0
„Double Doutchess” już w sieci! Posłuchaj nowego albumu Fergie już teraz! http://musiclife.pl/double-doutchess-juz-w-sieci-posluchaj-nowego-albumu-fergie-juz-teraz/ http://musiclife.pl/double-doutchess-juz-w-sieci-posluchaj-nowego-albumu-fergie-juz-teraz/#respond Thu, 21 Sep 2017 19:46:33 +0000 http://musiclife.pl/?p=25721 Po długim czasie oczekiwania wszyscy doczekaliśmy się! W sieci zadebiutował właśnie drugi solowy album od Fergie! „Double Doutchess” to następca wydanego w 2007 roku albumu „The Dutchess„!

Na premierowym albumie wokalistki znajduje się łącznie 13 utworów, w tym również wszystkie single promujące album zaczynając od „L.A. Love (La La)„, a kończąc na najnowszym „Like It Ain’t Nuttin’„.

Nowy album Fergie był zapowiadany od dwóch lat. Wszystko dlatego, że wynikły nieporozumienia wokalistki z wytwórnią, słabe sukcesy singli czy wycieki demo jak i całego materiału. Jak sama przyznała była członkini The Black Eyed Peas, ten album jest bardzo intymny, jest to sposób na rozmowy o osobistych sprawach.

Posłuchajcie już teraz:

]]>
http://musiclife.pl/double-doutchess-juz-w-sieci-posluchaj-nowego-albumu-fergie-juz-teraz/feed/ 0
Niall Horan prezentuje klip do „Too Much To Ask”! http://musiclife.pl/niall-horan-prezentuje-klip-do-too-much-to-ask/ http://musiclife.pl/niall-horan-prezentuje-klip-do-too-much-to-ask/#respond Thu, 21 Sep 2017 19:34:22 +0000 http://musiclife.pl/?p=25716 Niall Horan przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu pod tytułem „Flicker„, który na półkach sklepowych zadebiutuje już 20 października!

Wokalista podzielił się z fanami utworem „Too Much To Ask„, do którego opublikował również oficjalny teledysk, który jest dostępny poniżej!

]]>
http://musiclife.pl/niall-horan-prezentuje-klip-do-too-much-to-ask/feed/ 0
Macklemore i Kesha w teledysku do „Good Old Days”! http://musiclife.pl/macklemore-i-kesha-w-teledysku-do-good-old-days/ http://musiclife.pl/macklemore-i-kesha-w-teledysku-do-good-old-days/#respond Thu, 21 Sep 2017 19:26:57 +0000 http://musiclife.pl/?p=25712 W sieci zadebiutował właśnie teledysk do wspólnego utworu Macklemore’a i Keshy! Mowa oczywiście o klipie do najnowszego singla rapera, czyli do utworu „Good Old Days„, który promuje drugi solowy album amerykańskiego artysty.

]]>
http://musiclife.pl/macklemore-i-kesha-w-teledysku-do-good-old-days/feed/ 0
Fergie prezentuje kolejny teledysk ze swojego wizualnego albumu! Zobaczcie „Like It Ain’t Nuttin'”! http://musiclife.pl/fergie-prezentuje-kolejny-teledysk-ze-swojego-wizualnego-albumu-zobaczcie-like-it-aint-nuttin/ http://musiclife.pl/fergie-prezentuje-kolejny-teledysk-ze-swojego-wizualnego-albumu-zobaczcie-like-it-aint-nuttin/#respond Thu, 21 Sep 2017 19:22:01 +0000 http://musiclife.pl/?p=25708 W sieci zadebiutował właśnie nowy album Fergie pod tytułem „Double Dutchess”, który jest albumem wizualnym! Do tej pory mogliśmy zobaczyć teledyski do „Hungry” oraz „You Already Know”. Dzisiaj piosenkarka podzieliła się ze światem teledyskiem do piosenki „Like It Ain’t Nuttin’„!

]]>
http://musiclife.pl/fergie-prezentuje-kolejny-teledysk-ze-swojego-wizualnego-albumu-zobaczcie-like-it-aint-nuttin/feed/ 0
Nowy singiel MaRiny już w TIDAL! http://musiclife.pl/nowy-singiel-mariny-juz-w-tidal/ http://musiclife.pl/nowy-singiel-mariny-juz-w-tidal/#respond Thu, 21 Sep 2017 19:13:06 +0000 http://musiclife.pl/?p=25705 Energetyczny, zarazem zmysłowy – taki właśnie jest nowy singiel MaRiny. „Takin’ Ya Rock Out” to ekskluzywny przedsmak nowego wydawnictwa artystki. Utwór dostępny jest już na wyłączność w serwisie streamingowym TIDAL.

Autorka takich hitów, jak „Electric Bass” czy „Pepper mint” wróciła z nowym utworem. „Takin Ya Rock Out” to kolejny po „On the road” singiel zapowiadający drugi album MaRiny. Fani wokalistki mogą posłuchać go przez pierwszy tydzień wyłącznie w TIDAL.

MaRina to artystka, która na swoim koncie ma wiele sukcesów muzycznych. Jej pierwszy album „Hardbeat” okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym, ale wokalistka znana jest także z roli w serialu „39 i pół” oraz udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Teraz jednak artystka skoncentrowana jest na pracy nad nowym albumem.

-„Jestem podekscytowana, że wreszcie mogę się podzielić kolejnym utworem z nadchodzącej płyty. „Takin’ Ya Rock Out”, który powstał przy współpracy z Markiem Piotrowski i Bartkiem Królikiem, to jeden z moich ulubionych kawałków na płycie. Totalnie energetyczny numer z nutą zmysłowości” – mówi MaRina.

]]>
http://musiclife.pl/nowy-singiel-mariny-juz-w-tidal/feed/ 0
[2017] Maryla Rodowicz – Ach Świecie… http://musiclife.pl/2017-maryla-rodowicz-ach-swiecie/ http://musiclife.pl/2017-maryla-rodowicz-ach-swiecie/#respond Thu, 21 Sep 2017 16:36:29 +0000 http://musiclife.pl/?p=25699 Sylwetki Maryli Rodowicz chyba nie trzeba za bardzo przybliżać. Niezależnie kogo zapytamy, kiedy padnie to nazwisko każdy będzie przynajmniej kojarzył o kogo chodzi.
Nazywana ikoną polskiej muzyki niedawno obchodziła 50lecie pracy scenicznej. Wciąż tworzy i jak widać po jej najnowszym muzycznym dziecku, właściwie każdy chce z nią pracować!
Na płycie „Ach Świecie…” obok Maryli pojawiają się między innymi takie osobistości jak Kayah, Robert Gawliński, Sławek Uniatowski czy akordeonista znany szerszej publiczności jako laureat programu „Mam Talent„, Marcin Wyrostek.

Na ten krążek kazano nam czekać aż 6 lat ale było warto. Słychać, jak bardzo jest dopracowany. Piosenkarka wybrała 14 utworów znajdujących się finalnie na płycie, z około 50!
Album tworzy spójną całość. Przewija się przez niego motyw przemijania i melancholia. Ogromną jego siłą jest warstwa liryczna podparta zresztą świetnymi kompozycjami. Czuć, że artystka pomimo, iż nie jest autorką piosenek bardzo się z nimi utożsamia. W jej głosie wyczuwa się prawdę i szczerość.
Podczas słuchania Maryli w takich utworach jak „Przy Stole Siądź” czy „Prośba” po plecach idą wręcz ciarki. Tę świadomość przemijania, potrzebę rozliczenia się z przeszłością, a jednocześnie ciągły apetyt na życie przedstawione nie tylko w tych ale w większości kompozycji na płycie można wyczuć wręcz pod palcami. Podane w tak smaczny sposób i przez artystkę dojrzałą i świadomą, naprawdę robią wrażenie.

Singiel „W Sumie Nie Jest Źle” również wpisuje się w ten koncept. Tekst jest napisany z perspektywy osoby dobiegającej jesieni życia wciąż jednak optymistycznie patrzącej na świat. Powiela się motyw przemijania ale przedstawiony w pozytywnych barwach. Podmiot liryczny zdaje sobie sprawę, że większość czasu ma już za sobą, cieszy się jednak z tego, że nadal może korzystać z jego uroków. Nie użala się nad sobą. Mówi tylko „..na tyle lat co już mam, całkiem niezły jest mój stan„.

 

Kolejną kompozycją, na którą warto zwrócić uwagę jest „Zajączek Słońca„. Jest to przesycony melancholią utwór, w którym aż roi się od nawiązań do lat osiemdziesiątych. Postać poety Edwarda Stachury, mur berliński, „Jolka, Jolka” Budki Suflera czy „Nie Płacz Ewka” Perfectu... to wszystko pojawia się tam jako część wspomnień i delikatnego, a jednak wyczuwalnego westchnienia do młodości.
Nie brak tam też refleksji. Podmiot tekstu daje nam poczuć jakby pomimo wszechobecnych podziałów ludzie trzymali się wtedy razem i byli sobie bliscy, a wszystko miało większą wartość niż teraz. Według niego, obecnie my sami stawiamy wokół siebie mury, a kontakt z drugim człowiekiem ograniczamy do minimum na czym bardzo tracimy.

 

 

Płyta „Ach Świecie…” jest bardzo spójnym, nastrojowym tworem. Brzmi jak bardzo szczere wyznanie dojrzałego artysty, które może wzruszyć i zmusić do przemyśleń. Jego poetycki wydźwięk wzmacnia w słuchaczu poczucie obcowania z czymś wartym jego czasu. Mam wrażenie, że ciężko przejść koło tego bardzo dobrego albumu obojętnie.

]]>
http://musiclife.pl/2017-maryla-rodowicz-ach-swiecie/feed/ 0