,,Glorious” – debiutancka EP londyńskiego duetu Rinngs już dostępna!

Alt-popowy duet Rinngs debiutuje na rynku z EPką – ,,Glorious”! Materiał zawiera jedną premierowa kompozycję oraz wcześniejsze utwory, które zyskały świetne recenzje w prasie muzycznej i były grane w największych stacjach radiowych, takich jak BBC1 czy BBC6.

Rinngs to w pełni niezależny zespół, wyjątkowy duet, który posługuje się swoim własnym językiem w świecie muzyki elektronicznej. Kompozycje z epki ,,Glorious” przepełnione są nieoczywistym pięknem, działającym na emocje, a przy tym wpadają w ucho i nie pozwalają o sobie zapomnieć przez długi czas.

Epka duetu została wyprodukowany przez we własnym londyńskim studiu i zmiksowanej przez Johna Foyle’a (Gorillaz/Damon Albarn, FKA Twigs, Ibeyi, Sampha). Główny punkt albumu stanowi tytułowy utwór ,,Glorious”, którego atmosferę budują uderzenia syntetycznego bitu oraz głos gospelowego chóru wykorzystany w refrenie.

Karl: ,,Nai ma słabość do housowych przebojów, a ,,Glorious” zdaje się oddawać uczucie euforii, które odczuwamy, gdy wszystko się układa. Wykorzystaliśmy dźwięk niesamowitego chóru gospel do refrenu, który narasta i narasta, bardzo spodobał nam się też pomysł wykorzystania dropów, aby dać słuchaczowi przyjemne uczucie rozluźnienia na długie letnie wieczory.

W tej piosence chodzi o pogoń za momentami, kiedy możemy na krótko zapomnieć o całym świecie i żyć chwilą… może nawet robiąc to czego nie powinniśmy. Inspiracją dla nas był niemiecki film artystyczny ,,Victoria”, który doskonale oddaje te uczucia i sprawia, że ​​chcesz usiąść na dachu z grupą nieznajomych, aby obserwować wschodzące słońce”.

Obok bardziej refleksyjnych singli takich jak ,,Confession” lub ,,Times Like These”, ,,Glorious” zdaje się delikatnie rozjaśniać atmosferę albumu.

Rinngs (Karl Zine i Nai Jannson) to londyński duet stworzony przez multiinstrumentalistów, którzy zdecydowali się na wyjątkowy eksperyment. Opierając się na założeniu, że ograniczenia pobudzają kreatywność, postanowili zrezygnować z instrumentów i komponować utwory jedynie za pomocą głosu i brzmień perkusyjnych.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Zespół stworzył unikalne, bogate brzmienie oparte na przetworzonych warstwach wokalu prowadzonych przez złożone sekwencje bębnów. W wyniku tego powstały oryginalne, niezwykle chwytliwe popowe piosenki o życiu.

Single zespołu były grane w stacjach radiowych BBC 1 i BBC 6, znalazły się także na listach Spotify – New Music Friday WW i Chilled Pop Hits, oraz Apple Music – New Fire i Breaking Electronic. Pojawili się także w prasie muzycznej, a ich utwory były recenzowane między innymi przez Clash. Duet dorobił się także wielu remiksów odkrywających taneczny potencjał ich muzyki, a autorem jednego z nich była wschodząca gwiazda muzyki EDM Le Malls, autor głośnego remiksu ,,One DanceDrake’a.

https://facebook.com/rinngsmusic

https://instagram.com/rinngsmusic

https://twitter.com/rinngsmusic

https://www.rinngs.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.