Zespół Horyzont istnieje od 2009 roku. W swoim dotychczasowym dorobku posiada wydaną w kwietniu 2013 roku debiutancką płytę – ,,Pochłania mnie”. Zespół tworzą: Kamil Radom – wokal, Dariusz Orłowski – gitara/wokal, Grzegorz Posłuszny – bas, Mateusz Dźwigała – klawisze, Łukasz Łabuś – perkusja.

Po trzech latach przerwy grupa wydała drugi, długo wyczekiwany przez fanów, krążek zatytułowany – ,,W świetle miast”. Jednak do czasu premiery drugiego wydawnictwa, które pojawiło się w dwóch wersjach językowych  (album w języku angielskim nosi nazwę – ,,City Lights”), zespół promował wiele singli, te zaś spotkały się z pozytywnym odbiorem przez fanów oraz wielu dziennikarzy muzycznych. Wszystkie utwory gościły na listach przebojów różnych rozgłośni radiowych w kraju i zagranicą. Singiel ,,Ogień” uzyskał status Najlepszej Piosenki ROCK 2015, a piosenka ,,Krzyk” została przebojem poranka TVP3.

Nowa płyta prezentuje zupełnie inne brzmienie niż pierwszy krążek, jest mocniejsza i bardziej rockowa. Zespół jest coraz bardziej rozpoznawalny, przez co często zapraszany jako gwiazda muzyczna na różne wydarzenia i koncerty, które umożliwiają publiczności wspólne przeżywanie najnowszych utworów Horyzontu na żywo.

Trasa koncertowa promująca płytę już się zaczęła i obejmować będzie 30 imprez  w Polsce i zagranicą, informacje o wydarzeniach znajdują się na stronie www.horyzontmusic.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *