Królowa funku Chaka Khan zdradza szczegóły nowej płyty!

Chaka Khan po fenomenalnym powrocie z singlami ,,Like Sugar” i ,,Hello Hapiness” zdradziła szczegóły pełnowymiarowego albumu. Krążek zatytułowany ,,Hello Hapiness” ukaże się 15 lutego 2019.

,,Like Sugar” w pierwotnym zamierzeniu miało być pojedynczym singlem wydanym z okazji Record Store Day. Utwór zyskał uznanie wielu wpływowych przedstawicieli branży muzycznej, w tym m.in. Annie Mac, Nicka Grimshawa czy Gillesa Petersona. Piosenka zainspirowała #LikeSugarChallenge w mediach społecznościowych oraz liczne remiksy. Mark Ronson, The Magician, Horse Meat Disco czy The Black Madonna uczynili ,,Like Sugar” obowiązkowym punktem swoich imprez.
Dziesięciokrotna zwyciężczyni Grammy dostarczy swoim słuchaczom jeszcze więcej szczęścia, a to za sprawą albumu – ,,Hello Happiness”. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 15 lutego 2019. Ponadczasowy i mocny wokal Chaki Khan idealnie wpasowuje się w nowoczesne produkcje. To album z widokiem na przyszłość i szacunkiem dla przeszłości. Zachwyci nie tylko oddanych wielbicieli artystki, ale także tych, którzy dopiero teraz zapoznają się z twórczością Khan.

ZOBACZ: Chaka Khan – ,,Hello Happiness”

Klip do tytułowej piosenki wyreżyserował Sam Pilling, który w przeszłości realizował teledyski dla takich artystów jak The Weeknd, Run The Jewels czy Major Lazer. Zdjęcia powstały w Los Angeles, a wizualnie wideo nawiązuje do stylistyki kina lat 70.
Single to zapowiedź mocnych utworów na całym albumie. ,,Like a Lady” sprawia wrażenie, jakby Switch (producent) przeniósł się w czasie do wspaniałych lat 70. i nowojorskiej sceny disco. Chaka daje jeden z lepszych popisów wokalnych od początku kariery. Podobnie w zmysłowym utworze r&b ,,Too Hot”. ,,Isn’t That Enough” oraz ,,Don’t Cha Know” to kawałki, które najlepiej eksponują nowe, odważne elementy do brzmienia artystki. Minimalistyczne ,,Ladylike” zapada w pamięć również za sprawą głosu Chaki.
,,Hello Happiness” – to pierwszy długogrający album artystki od czasu wydanego w 2007 roku – ,,Funk This”. W całej swojej karierze Chaka Khan nagrała 22 płyty i zamieściła aż 10 utworów na pierwszym miejscu list przebojów w USA. Współpracowała z takimi artystami jak Miles Davis, Aretha Franklin, Stevie Wonder, Prince, Quincy Jones czy Mary J. Blige.
Chaka Khan – „Hello Happiness” – lista utworów:
Hello Happiness // Like A Lady // Don’t Cha Know // Too Hot // Like Sugar // Isn’t That Enough // Ladylike.
Press: Universal Music Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.