Magiczne wykonanie utworu ,,I Defeat” przez grupę James (Tim Booth) oraz Chloe Alper!

Czasami bywa tak, że wykonania na koncertach są tak magiczne, że trzeba o tym napisać. My trafiliśmy na jeden taki występ, który oczarował naszą redakcję. Zatem zapraszamy do lektury poniżej. 

James to zespół rockowy pochodzący z Manchesteru. Grupa powstała w 1981 roku, jednak po dwudziestu latach rozpadła się. Zespół został reaktywowany w 2007 r. i powrócił na rynek z nową płytą ,,Hey Ma”. Po wielu wydanych, następnych krążkach James w 2018 roku wydał nowe wydawnictwo, EP zatytułowaną ,,Better Than That”, która jest kontynuacją ich uznanego albumu – ,,Girl At The End Of The World”. Najnowszy, 15 album legendarnego zespołu z Manchesteru został zatytułowany- ,,Living In Extraordinary Times”, po jego wydaniu została ogłoszona trasa koncertowa. Trasa ta obejmuje również sety akustyczne. Do muzyków dołączyła brytyjska wokalistka Chloe Alper (Tiny Giant, wcześniej Pure Reason Revolution), która w zespole James zajmuje miejsce perkusistki, wokalistki oraz gitarzystki.

Trasa po Wielkiej Brytanii ,,Living In Extraordinary Times” na obecną chwilę zajmuje cały marzec. Artyści wykonują swoje największe hity, takie jak: ,,Sid Down”, ,,Say Something”, ,,Many Faces” czy magiczny utwór ,,I Defeat”, który kilkanaście lat temu został nagrany z piosenkarką Sinead O’connor. Ta ostatnia piosenka niestety nie pojawia się na stałe w setliście. Pochodzi ona bowiem z b-side jako singiel James z – ,,Like Just Fred Astaire” z 1999 roku, który trafił również się na kompilację b-side – ,,Ultra”(rok 2001). Piosenka ponownie pojawiła się na rozgrzewkowym tournée w Stirling w 2013 roku, ale nigdy nie była częścią trasy koncertowej.

11 marca 2019 roku w Cambridge Corn Exchange po raz kolejny była okazja usłyszeć ,,I Defeat” w wykonaniu Tima Booth, ale tym razem w duecie z Chloe Alper, który brzmiał magicznie.

Dwoje wokalistów, którzy połączył swoje dwa nietuzinkowe, przepiękne głosy, stworzyło wokół publiczności magiczną otoczkę emocji oraz wspomnień podczas słuchania utworu. My słuchając i oglądając nagranie z tego koncertu mamy wrażenie, iż emocje przekazane przez Tima i Chloe są w 100% prawdziwe.

Zobaczcie występ poniżej:

Tekst ,,I Defeat”:

We were doing so well,
We had broken the spell,
And freedom seemed just within reach.
We had managed the bend,
Between lover and friend,
Found a place we could possibly meet,

Yes it’s me,
I can’t help myself,
I just run headlong to defeat,

Yes it’s me,
I can’t help myself,
I defeat, I defeat, I defeat, I defeat

I’m so hard on myself,
Don’t deserve any help,
So I must let you go, let you go.
So I pushed you away,
While I hoped you would stay,
But I don’t let you know, let you know,

Yes it’s me,
I can’t help myself,
I keep running around to this beat,

Yes it’s me,
I can’t help myself,
I defeat, I defeat, I defeat, I defeat

Yes it’s me,
I can’t help myself,
I keep running around to this beat,

Yes it’s me,
I can’t help myself,
I defeat, I defeat, help me,

I can’t help myself,
I defeat, I defeat, help me,

I can’t help myself,
I defeat, I defeat, help me.

Facebook: facebook.com/jamesisnotaperson
Twitter: twitter.com/wearejames
Instagram: instagram.com/wearejames

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.