Mihail – wszechstronny muzyk i pasjonat malarstwa, fotografii oraz designu, który całe swoje życie podporządkował sztuce. W trakcie studiów na artystycznej uczelni w Klużu-Napoce w Rumunii, Mihail podjął decyzję o wyjeździe na Erazmusa do Krakowa. Tam zaczął grać w klubach.

– Grałem trzy-cztery razy w tygodniu, aby zarobić na czynsz. Śpiewałem głównie po rumuńsku lub rosyjsku. Ludzie mówili, że nie rozumieją słów, ale czują, jakie emocje chcę przekazać. Wtedy nabrałem pewności siebie jako muzyk. Po zakończeniu studiów zrobiłem sobie rok przerwy, by skupić się na graniu. Stwierdziłem, że jeśli wtedy nic się nie wydarzy, wrócę do sztuk wizualnych

– opowiada Mihail.

Jego pierwsze dwa single, „Dans Nocturn” oraz „Doar Visuri”, zwróciły uwagę przedstawicieli wytwórni muzycznych. Wydany w 2015 „Ma Ucide Ea” okazał się największym dotychczasowym sukcesem w dorobku artysty. Utwór piął się na szczyt Top 100 Airplay Chart, by w końcu zająć pozycję numer jeden.

Who You Are”, najnowszy singiel Mihaila, trafił na pierwsze miejsca list przebojów nie tylko w ojczystej Rumunii, ale także we Włoszech. Utwór przekroczył również milion odtworzeń w Spotify. – Kawałek został zainspirowany tymi momentami w życiu, w których cofasz się o krok i próbujesz zrozumieć wszystko, co dzieje się wokół ciebie. Miniony rok był dla mnie czasem refleksji, próby zrozumienia, kim się stałem i czy jestem z tego zadowolony – opowiada o „Who You Are” Mihail. Do kawałka powstał piękny, czarno-biały teledysk zrealizowany niedaleko miejscowości Kluż-Napoka na Wyżynie Transylwańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.