12 stycznia 2018 roku miał premierę najnowszy album od Gragora McEwan’a. Krążek zatytułowany – ,,From A To Beginning” ukazał się pod szyldem wytwórni Stargazer Records & Midsummer Records.

Gregor jest jednym z najbardziej utalentowanych piosenkarzy i autorów tekstów w Niemczech. Jego trzeci album – ,,From A To Beginning” wykracza daleko poza granice gatunku muzyki alternatywnej.

Krążek opisuje beztroskie dni na Alderaanie (*planeta z Gwiezdnych Wojen). Fikcyjnej planety, kiedy spędzając swoje dni w spokojnej atmosferze, niebo robi się ciemniejsze i wtedy Imperium uderza po raz pierwszy, nagle siedzisz na stosie śmieci, kosmicznych i dryfujących bez celu w przestrzeni kosmicznej.
W czasie utworu ,,Alderaan” Gregor McEwan ożywia rodzinną planetę księżniczki Lei Organa – ale nawet bez bycia w domu w serii ,,Gwiezdne Wojny” można odnieść się do wyczarowanej tęsknoty. Na ,,From A To Beginning” wielokrotnie mówi o tym, jak odczuwa się sprzeciw wobec czasu i ciągłych zmian. Dobro, podobnie jak zło, obraca się w proch.

Mimo całej swej świetności D-moll Gregora McEwan’a jest nie tylko chronologiem melancholii, ale także beznadziejnym romantykiem.

Piosenka ,,On Her Radar” jest w stanie przetłumaczyć temat miłości na współczesny utwór bez śladu kiczu. I chociaż widzieliście, a nawet odczuwaliście setki razy, jak nawet największa miłość może zostać skorodowana przez ten zapomniany przez Boga upływ czasu – to nie znaczy, że ,,You And I” nie możemy tego zrobić tym razem. Pojedynczy pocałunek przeciwko temu przejściowemu uczuciu w życiu.

Ostatnim wydanym singlem przez artystę jest utwór ,,You And I”, który jest potwierdzeniem niepowtarzalnych dźwięków.

Muzyczna droga Gregora nie była łatwa, po wydaniu swojej drugiej płyty utalentowana jednoosobowa armia wraz z zespołem muzycznych musiała poświęcić trochę czasu na sprawy prywatne. Odwieczna pętla twórczego samozatrudnienia nigdzie go nie zaprowadziła. 35-latek odrzucił nowe piosenki oraz teksty i został zmuszony do zrobienia sobie przerwy.
Po długiej przerwie piosenkarz jednak znalazł kawałki układanki, których brakowało, a utwory z ,,From A To Beginning” pokazują jego osobiste opanowanie. Zadbał o szczegóły i zainwestował czas, co słyszalne jest w całym tekście. Panorama dźwięków i pomysłów zawsze była jego mocną stroną.

Więcej o artyście znajdziecie pod linkiem:

Stronagregormcewan.com
Facebook: http://facebook.com/gregormcewanmusic
Twitter: https://twitter.com/Gregor_McEwan
Instagram: http://instagram.com/alleyesongregormcewan
YouTube: http://youtube.com/gregormcewanmusic
Soundcloud: http://soundcloud.com/gregor_mcewan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.