Koniec roku już za kilka chwil dlatego postanowiliśmy zrobić podsumowanie tego co poznaliśmy w muzyce alternatywnej i nie tylko w 2017 roku. Na naszej stronie pojawiło się 11 propozycji na 2018 rok. Są to duety, zespoły oraz soliści, którzy w jakiś sposób oczarowali muzycznie naszą redakcję.

Na pierwszą wzmiankę w podsumowaniu 2017 roku, moim zdaniem zasłużyły dwa duety. A są nimi:

1. Tiny Giant

Brytyjski duet utworzony przez Chloe Alper i Mat’a Collis obserwuje już od dłuższego czasu. Mieszanka dźwięków, które tworzą czyli połączenie dream popu z ciężkim brzmieniem sprawiła, że odnalazłam całkowicie nowe doznania muzyczne. Duet choć na swoim koncie nie ma jeszcze wydanego albumu to swoją muzyką sprawia, że warto poczekać na niego dłużej, gdyż wydane przez nich single brzmią perfekcyjnie. Tiny Giant ma za to na swoim koncie teledysk do najnowszego singla ,,Thirsty”, który w swojej oprawie ma coś nietypowego i sprawia, że chciałoby się oglądać jak i słuchać go bez przerwy. Wraz z ostatnim singlem został wydany utwór ,,Sad”. Na początku tego roku duet wydał również dwa utwory ,,Draw Me A Line” oraz ,,Flying Ten Feet”, ten pierwszy miał już okazję zagościć w polskiej rozgłośni radiowej. Jako osoba, która lubi odkrywać nowości i nie lubi nudzić się dźwiękami to jak najbardziej polecam ten dojrzały muzycznie duet.

Drugim duetem, który bacznie obserwowałam jest:

2. Chillove

Polski duet do którego należy Anna Szul oraz Waldek Maszyński. Ich muzyka to synteza wielu gatunków muzycznych. Klimat jaki tworzą w swoich utworach sprawia, że ich muzyki można słuchać bez końca. Pierwszym utworem, który usłyszałam było ,,GRA. MY. WY.”, piosenka dość nietuzinkowa. Dość „inna” aby mnie zachwycić swoją oryginalnością. Po wydaniu ostatniego singla ,,Kochajhaj”, który promuje niedawno wydany album – #3, jestem zaskoczona, że takich artystów jak oni, tak mało promuje się na muzycznym rynku. Dlatego jak najbardziej polecam również polski duet Chillove.

Kolejnymi na naszej liście są artyści, którzy prezentują coś nowego. Coś co nas zainteresowało w ich twórczości to niezależność.

3. Sarah P.

Sarah wydała swój singiel ,,LoveStory”, który jest dedykowany osobom przeżywające ciężkie chwile w swoim życiu, gdzie próbują odnaleźć prawdziwe szczęście, które zostało zniszczone przez nieodpowiednie osoby. Z Sarą poruszyliśmy w naszym wywiadzie historię zamieszczoną na jej debiutanckiej płycie ,,Who Am I”. To właśnie w nim poruszyła mnie jej artystyczna dusza.

4. KoY

KoY to wokalistka pochodząca z Gorzowa Wielkopolskiego, która swoją muzyczną twórczość opiera na połączeniu takich gatunków muzycznych jak pop z muzyką elektroniczną oraz R’n’B. Choć dużo na muzycznym rynku znajdziemy popu to wokalistka kupiła mnie swoimi ostatnio wydanymi piosenkami ,,Biegnij” oraz ,,1000 mil”.

5. Charlotte Someone

Muzyczna wizja Charlotte pojawiła się wraz z pojawieniem się propozycji współpracy z Lokka Vox z Południowej Afryki znanej jako producent muzyki w swoim kraju ojczystym, jak również gdzie indziej na świecie dzięki współpracy z kilkoma międzynarodowymi artystami. Wspólnie wydali utwór ,,Murmured In Dreams”. Zaintrygowały mnie mroczne dźwięki artystów, których wcześniej nie słyszałam.

Czas na zespoły, które nie przypadkiem pojawiły się na naszej stronie w tym roku.

6. Horyzont

Grupa wydała drugi, krążek zatytułowany – ,,W świetle miast”, który miałam okazję przesłuchać na żywo na koncercie w Świętochłowicach. Zespół z pewnością prezentuje na scenie dużo energicznych utworów. Horyzont to całkiem przyjemny zespół, który zasługuje po raz kolejny na uwagę.

7. Frele

Pora na dziewczyny ze Śląska. Frele prezentują kompletnie odmienny kontent, który też warto przedstawić. Dziewczyny poprzez coverovanie słynnych utworów w gwarze śląskiej zyskały dużą rozpoznawalność. Nasza redakcja pojawiła się na dwóch koncertach Frel i mogę zapewnić, że dziewczyny jak najbardziej dają radę na scenie. Obecnie wydały płytę – ,,Frele na Cydyjce”, która premierę miała 2 grudnia br.

8. The Y Axes

Po wydanym albumie – ,,Umbra”, który miał premierę w zeszłym roku, zespół pochodzący z San Francisco nie wydał żadnego nowego utworu ale ich styl muzyczny utrzymujący się w klimatach post-apokaliptycznej alternatywny pop połączony z indie rock sprawia, że mają swój wyrafinowany, niepowtarzalny styl, który często jest przebojowy ale zawsze gorzki. Skomplikowane melodie i rymy napędzają historię pełnoletności w chaosie i poszukiwaniu miłości w okrutnych sytuacjach.

9. Arktyka

Ten zespół właściwie sam się do nas odezwał i stwierdzam, że bardzo dobrze. Grupa zaprezentowała swój pierwszy klip do utworu ,,Zamiłość”. Teledysk bazuje, na dziś publicznie dostępnych, efektach, popularnych jeszcze 20 – 30 lat temu w produkcjach telewizyjnych. Spokojniejsza część utworu utrzymana jest w minimalistycznej, prawie czarno-białej konwencji, a wybuch kolorów następuje dopiero wraz ze wzrostem dynamiki. Tym chłopaki oczarowali naszą redakcję. Czekamy na więcej!

10. Eye on Attraction

Zespół, który miesza muzykę alternatywną, gdzie możemy usłyszeć dźwięki inspirowane takimi grupami jak Paramore czy Circa Survive. Zespół tworzą Jen Fracas – wokalistka, Andrew Merkle – perkusista, Joe Quincy – basista oraz Mike Trischetta – gitarzysta. Pochodzą ze Scranton jest to miasto w USA, w stanie Pensylwania. Utwór, którym mnie kupili to ,,Pleasantville”, który niby brzmi podobnie jak kilkoro artystów to ma coś w sobie, coś czego nie można usłyszeć nigdzie indziej. Lyric video swoją premierę miał 12 lutego br.

11. Little Brother Eli

Brytyjska grupa, która wydała klip do ,,This Girl” zyskała sporo fanów nietuzinkowych dźwięków, dzięki temu nasza redakcja zainteresowała się zespołem. Little Brother Eli łączy bluesa z hip hopowymi rytmami. ,,Oceans” to ostatni wydany utwór, który pochodzi z albumu – ,,Cold Tales”.

Na mojej liście pojawiło się aż 11 wybranych pozycji, które uważam, że proponują coś nowego swoją twórczością na muzycznym rynku. Spośród wszystkich artystów goszczących na naszej stronie jako „Nowa Muzyka – 2017” nie było łatwo o wybór. Wszystkich wymienionych powyżej artystów proponujemy wam również na rok 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.