Arktyka to zespół z Poznania. Grupa zapoczątkowała swoje powstanie w 2013 roku, kiedy spotkali się starzy znajomi Michał Kramarczyk i Karol Dzięcioł i przy tej okazji postanowili pograć kawałki, które przed laty razem stworzyli. Chłopaki pograli pół dnia i postanowili wrzucić ogłoszenie do sieci w celu skompletowania zespołu. W okolicach grudnia nadszedł nieoczekiwany telefon od Karola z dobrą nowiną. Tak poznali Mariusza Giś – swojego gitarzystę, który ostatecznie dołączył do nich w styczniu 2014 roku. W marcu do zespołu przyłączył się Wojtek Smarzyński (perkusja) oraz zaraz po nim basista Kamil Milkiewicz. Na samym końcu w grupie pojawił się Łukasz Dedyński, który w połowie tego roku uzupełnił skład Arktyki. Już w połowie 2018 mają zamiar wydać EPkę chociaż w zanadrzu mają materiał na dwa longplaye.

Trzeciego grudnia br. udostępnili teledysk do utworu ,,Zamiłość”, dostępny poniżej.

Teledysk bazuje, na dziś publicznie dostępnych, efektach, popularnych jeszcze 20 – 30 lat temu w produkcjach telewizyjnych. Spokojniejsza część utworu utrzymana jest w minimalistycznej, prawie czarno-białej konwencji, a wybuch kolorów następuje dopiero wraz ze wzrostem dynamiki.

Muzykę słyszaną w teledysku, nagrywali w muzycznej kotłowni firmy ForCom dzięki uprzejmości coverowego zespołu ForCom Band. Ich zespół tworzą ludzie o różnej muzycznej proweniencji. Kompromis, rzadko spotykany gdzie indziej, jest podstawą ich brzmienia. Każdy ma kreatywny wkład w tworzenie utworów i to daje im unikatowość.

Arktyka to intrygujący zespół z pomysłem na siebie. Ich pierwszy klip zrobił na nas pozytywne wrażenie, dlatego postanowiliśmy wspomnieć o nich w naszym cyklu i przedstawić naszym czytelnikom. Nasza redakcja z przyjemnością będzie śledzić dalsze poczynania grupy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.