Dzisiaj, 6 marca, ogłoszono nominacje do najważniejszych nagród w polskiej muzyce – Fryderyków.

Poniżej prezentujemy Wam pełne nominacje:

UTWÓR ROKU
Ania Dabrowska „Porady na zdrady”
Ania Dąbrowska „Z Tobą nie umiem wygrać”
Daria Zawiałow „Jeszcze w zielone gramy”
Daria Zawiałow „Na skróty”
Kortez „Dobry moment”

FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU
Daria Zawiałow
Jacek Królik
Mery Spolsky
Rosalie.
Smolasty

ALBUM ROKU ALTERNATYWA
Daria Zawiałow „A kysz!”
LemON „TU”
Mikromusic „Tak mi się nie chce”
MROZU „Zew”
Voo Voo „7”

ALBUM ROKU POP
Anita Lipnicka & THE HATS „Miód i dym”
Grzegorz Hyży „Momenty”
Kortez „Mój dom”
Maciej Maleńczuk „Maleńczuk gra Młynarskiego”
Natalia Przybysz „Światło nocne”

ALBUM ROKU HIP HOP
Grubson „Gatunek L”
Guova „Headliner”
Miuosh „POP.”
O.S.T.R. „MTV Unplugged: Autentycznie”
Taco Hemingway „Szprycer”

ALBUM ROKU ROCK (w tym hard, metal, punk)
COMA „Metal Ballads vol. 1”
DECAPITATED „Anticult”
Dr Misio „Zmartwychwstaniemy”
HEY„CDN”
Jamal „1994”

ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI (w tym blues, folk, country, muzyka świata, reggae)
Hańba „Będą bić!”
Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa „Re:akcja mazowiecka”
Kroke „Traveller”
Krzysztof Krawczyk „Wiecznie młody. Piosenki Boba Dylana”
Zakopower – Official I Atom String Quartet „Zakopower i Atom String Quartet”

TELEDYSK ROKU
Daria Zawiałow „Na skróty”; Reżyser teledysku: Dominika Podczaska
Dr Misio „Pismo”; Reżyser teledysku: Wojtek Smarzowski
Krzysztof Zalewski „Polsko”; Reżyser teledysku: Pszemek Dzienis (pseudonim)
Jazz Band Młynarski-Masecki „Abduł Bey”; Reżyser teledysku: Kobas Laksa
MROZU „Duch”; Reżyser teledysku: Zuzanna Plisz

ALBUM ROKU ELEKTRONIKA
Bovska „Pysk”
Dick4Dick „Dick4Dick Is A Woo!Man”
Mery Spolsky „Miło było pana poznać”
Natalia Nykiel „Discordia”
Paulina Przybysz „Chodź tu”

ALBUM ROKU ELEKTRONIKA
Bovska „Pysk”
Dick4Dick „Dick4Dick Is A Woo!Man”
Mery Spolsky „Miło było pana poznać”
Natalia Nykiel „Discordia”
Paulina Przybysz „Chodź tu”

MUZYKA JAZZOWA

ALBUM ROKU
Algorhythm „Mandala”
Atom String Quartet „Seifert”
GRZEGORZ NAGÓRSKI „The Optimist”
MACIEJ OBARA QUARTET „Unloved”
Marek Napiórkowski „WAW-NYC”
MATEUSZ SMOCZYŃSKI QUINTET „Berek”

ARTYSTA ROKU
Adam Baldych Music
Anna Gadt
DOMINIK WANIA
Maciej Obara
Marek Napiórkowski
Mateusz Smoczyński
Pianohooligan / PIOTR ORZECHOWSKI

FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU
EABS
KASIA PIETRZKO
KRZYSZTOF DZIEDZIC
Kuba Wiecek
Tomasz Chyła Quintet

MUZYKA POWAŻNA

ALBUM ROKU MUZYKA CHÓRALNA, ORATORYJNA I OPEROWA

Feliks Nowowiejski – Quo vadis
Wioletta Chodowicz – sopran, Robert Gierlach – baryton, Wojciech Gierlach – bas, Sławomir Kamiński – organy, Orkiestra Filharmonii Poznańskiej oraz Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza (przygotowanie chóru Violetta Bielecka).
Realizacja nagrania: Hein Laabs

Penderecki conducts Penderecki vol. 2
Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego (dyrektor Chóru FN – Henryk Wojnarowski).
Realizacja nagrania: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Warner Music Poland

Polskie pastorałki
Chór Katedry Warszawsko-Praskiej MUSICA SACRA pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego.
Realizacja nagrania: Andrzej Brzoska
Musica Sacra Edition

Szymanowski
Aleksandra Kurzak – sopran, Agnieszka Rehlis – mezzosopran, Dmitry Korchak – tenor, Artur Ruciński – baryton, Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka (dyrektor Chóru FN – Henryk Wojnarowski)
Realizacja nagrania: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Warner Music Poland

Wojciech Kilar – Missa pro pace
Joanna Woś – sopran Małgorzata Walewska – mezzosopran, Paweł Brożek – tenor, Rafał Siwek – bas, Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka
Realizacja nagrania: Marcin Guz, Lech Tołwiński
DUX Recording Producers

Rozdanie nagród odbędzie się już 24 kwietnia! Komu kibicujecie? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.