Pełne boleści ballady poruszyły mroczną supergwiazdę.

Marilyn Manson zapowiedział swój nowy album „Heaven Upside Down” i wypuścił pierwszy singiel.
Po pierwszym przesłuchaniu, można by pomyśleć, że destrukcyjny, idustrialny hymn „We Know Where You Fucking Live” inspirowany był podobnymi do Mensona gwiazdami lat 90′. Ale nie. Artysta jako swoją inspiracje podaje.. Rihannę! Zwłaszcza jej album z 2016 roku, „Anti„.

 

Oto co Manson powiedział w wywiadzie dla „Consequence of Sound:

„Nie można brać tego całkiem dosłownie ale jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało jednym z albumów, które mocno wpłynęły na tę płytę jest „Anti” Rihanny. Zwłaszcza jedna piosenka. „Love On The Brain. Poruszyła mnie. Widziałem jak wykonuje ją na żywo i ona po prostu nią żyła.”

Powiedział też, że podobną autentyczność widzi w kulturze rapu. (Marilyn Manson planuje współpracę z raperem Lil Uzi Vert, który swoją twórczość publikuje na platformie SoundCloud.)

„Jeśli coś nie jest szczere i prawdziwe od razu to czuć. To nie chodzi o to ile masz tatuaży albo ile razy możesz użyć w piosence słowa fuck. Chodzi o szczerość przekazu.”

 

 

Nie jest on jedynym artystą, któremu „Anti” towarzyszy od czasu wydania. Lorde wyjawiła ostatnio, że ballada Rihanny „Higher” zainspirowała jej niedawny singiel „Liability„.

 

To do jak wielu artystów z różnych gatunków przemawia „Anti” właściwie nie powinno dziwić. W końcu to na tym właśnie albumie artystka coveruje utwór zespołu Tame Impala nawet bez ingerencji w psychodeliczno-rockowy styl kompozycji. Może szykuje się jakaś kolaboracja? Jeśli ostatni rok coś nam udowodnił to chyba to, że nic nie jest niemożliwe.

 

Źródło oryginalnego artykułu: i-d.vice.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.