Robyn ogłasza datę premiery nowego albumu „Honey”!

Nie musimy już dłużej używać hasztagu #releasehoneydamnit. Robyn ogłosiła, że jej najnowszy krążek – zatytułowany właśnie „Honey” – ukaże się 26 października.


W 2012 roku, w pierwszym sezonie serialu „Dziewczyny”, Lena Dunham użyła piosenki „Dancing On My Own” w jednej z kluczowych scen. Kawałek, który ukazał się dwa lata wcześniej, dzięki produkcji HBO zyskał kolejną falę popularności. Pod koniec 2016 roku, Lena skontaktowała się z Robyn i zapytała, czy artystka nie chciałaby napisać nowego utworu specjalnie na potrzeby ostatniego sezonu. Ponieważ wokalistka pracowała już nad nowym materiałem, zgodziła się i wysłała Dunham kilka propozycji. I tak pierwsza odsłona „Honey” ujrzała światło dzienne.

Przez następne dwa lata Robyn eksperymentowała z nieco łagodniejszymi brzmieniami. Zaprosiła do współpracy Josepha Mounta z Metronomy. Nie pominęła swoich stałych partnerów ze studia – Klasa Ahlunda, Adama Bainbridge’a (Kindness), Mr. Tophata czy Zhali. Nowe utwory powstawały w studiach w Sztokholmie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku i na Ibizie.

W lutym 2018 ciekawski i niecierpliwy fan zapytał Robyn: Kto decyduje o dacie premiery twojej nowej płyty?. Artystka odpisała:

Latem tego roku Robyn zaprezentowała oficjalny singiel promujący nowy krążek – „Missing U”. Premierze towarzyszył krótki film, z którego mogliśmy dowiedzieć się, jak wielka jest siła muzyki. Artystka zaprezentowała nowy kawałek oraz swoje największe przeboje między innymi podczas koncertu BBC Radio 1 na Ibizie. Była także gospodynią imprezy w legendarnym klubie Pikes.

Fani, którzy nie mogli doczekać się nowego wydawnictwa Robyn (od premiery „Body Talk” minęło w końcu aż osiem lat), zaczęli domagać się informacji o nowym albumie za pomocą wpisów z hasztagiem #releasehoneydamnit.

Wreszcie poznaliśmy najważniejszą datę w kalendarzu fanów Robyn! Najnowszy album artystki, zatytułowany „Honey”, ukaże się 26 października.

 

Mój nowy album będzie słodkim momentem, jak chwila bardzo łagodnej ekscytacji. Bardzo zmysłowy i dobry. Podczas tworzenia „Honey” bardzo dużo tańczyłam. Odnalazłam w sobie zmysłowość i wrażliwość, której nigdy wcześniej nie miałam w sobie. Wszystko stało się łagodniejsze.

 

Robyn przez 23 lata na scenie wydała pięć albumów studyjnych, zdobyła pięć nominacji do Grammy, a jej single czterokrotnie trafiały do Top 10 na brytyjskich listach przebojów. Do jej największych hitów należą między innymi „Dancing On My Own”, „Call Your Girlfriend”, „Hang With Me” oraz „With Every Heartbeat”.
Mistrzyni swojego fachu – i-D

Nowoczesny świat popu powstał właśnie na wzór Robyn – NME

W 2018 roku bardzo potrzebujemy Robyn – The Guardian

Długo wyczekiwany powrót – The FADER

Osiem lat po tym, gdy „Body Talk” umocniło pozycję Robyn jako legendy, artystka wraca z piosenką tak bardzo w jej stylu, że prawie zapominamy, jak długo i z jakim utęsknieniem musieliśmy czekać na nowy materiał – Pitchfork

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.