Song of The Week: Music Alternative to nasz nowy cykl w którym będziemy wyróżniać nowości w świecie muzyki alternatywnej. Cykl ten będzie pojawiać się na naszej stronie co tydzień w każdy wtorek w godzinach wieczornych!

Zatem zapraszamy do naszego przeglądu!

1. Tiny Giant brytyjski duet o którym wielokrotnie już pisaliśmy na naszej stronie został z niedocenionym utworem ,,How”. Piosenka ta pojawiła się w zeszłym roku, dokładnie 9go maja wraz z promującym ich debiutanckim singlem – ,,Joely”.  Utwór ten jest bardzo melancholijny przy którym można się rozpłynąć zaraz po usłyszeniu pierwszych dźwięków a głos genialnej Chloe Alper sprawia, że chce się słuchać więcej ich fantastycznej muzyki.

,,How

2Cigarettes After Sex to ambient-popowa grupa, powstała w El Paso w Teksasie w 2008 roku. Na czele składu stoi Greg Gonzalez (wokal, gitara elektryczna, gitara akustyczna), a towarzyszą mu Phillip Tubbs (klawisze), Randy Miller (bas) i Jake Tomsky (perkusja). W ich twórczości słychać echa Cocteau Twins, Red House Painters czy Julee Cruise. Aktualnie muzycy mieszkają i tworzą w Nowym Jorku. Ich ostatnie wydawnictwo to krótka EPka – ,,Affection” z października 2015 roku. Nas oczarowali utworem ,,K” 

,,K

3Maella jej charakterystyczny głos, który jest wręcz aksamitny i hipnotyczny sprawia, że przy jej utworach można się rozmarzyć. A ostatnio nie możemy przestać słuchać magicznie klimatycznej piosenki  ,,Murderous Hands”.

,,Murderous Hands

4. Bokka to polski zespół, który w Polsce jest również nie doceniany ale za to za granicą zyskuje bardzo duże pochwały dotyczące ich twórczości. Grupa ostatnio dostała się na South by Southwest Film Festival ze swoim klipem do utworu ,,Answer Me”, gdzie jest pierwszym polskim teledyskiem w historii festiwalu SXSW. My jednak zapętlamy utwór ,,Too Far, Too Close”.

,,Too Far, Too Close

5Seafret muzycy mają na swoim koncie takie przeboje jak ,,Give me Something”, ,,Oceans”, ,,To The Sea” czy ,,Wildfire”. Długogrający debiut Seafret ukazał się w styczniu tego roku. Płyta – ,,Tell Me It’s Real” jest efektem kilku lat prac i nieustannego koncertowania. My polecamy jednak utwór ,,Blank You Out”.

,,Blank You Out

Tak oto prezentuje się nasze zestawienie pięciu genialnych zespołów w Song of The Week: Music Alternative. Następne odbędzie się już za tydzień! A wy czyje utwory byście dodali lub wyróżnili?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.