Magazyn TIME przyznał tytuł „Osoba Roku”, jednak tym razem wyróżniono kilkanaście osób, między innymi Taylor Swift. Wybrano takie osoby, które odważyły się powiedzieć publicznie o przestępstwach na tle seksualnym.

Redaktorzy magazynu uznali, że otwarte wypowiadanie się o sprawie molestowania przez Dj’a Mullera wokalistki otworzyło oczy niejednej pokrzywdzonej osobie. Zobaczcie tłumaczenie wywiadu:

Dlaczego było dla ciebie takie ważne, by ujawnić to co ci się przydarzyło?

W 2013 roku w czasie jednego ze spotkań Meet And Greet przed koncertem, spotkałam didżeja z czołowej stacji radiowej. Kiedy pozowaliśmy do zdjęcia włożył rękę pod moją sukienkę i złapał mnie za pośladek. Zaczęłam się wiercić i szarpać odsuwając się od niego, ale nie puścił. W tamtym czasie byłam w środku wielkiej trasy koncertowej i w pokoju było wiele osób które to widziały, a dodatkowo zostało zrobione wtedy zdjęcie. Zrozumiałam że jeśli był wystarczająco bezczelny by molestować mnie w takich ryzykownych okolicznościach i grał o tak dużą stawkę, wyobraź sobie co mógłby zrobić wrażliwej, młodej artystce, jeśli tylko miałby okazję. Ważne było by zgłosić ten incydent jego stacji radiowej, ponieważ czułam że muszą o tym wiedzieć. Radio przeprowadziło własne śledztwo i zwolniło go. Dwa lata później mnie pozwał.

Jak czułaś się w czasie składania zeznań?

Kiedy zeznawałam, już od tygodnia byłam w sądzie i musiałam patrzeć na prawnika tego tyrana, który wiercił dziurę w brzuchu i dręczył moją ekipę oraz moją mamę o niedorzeczne detale i absurdalne, najdrobniejsze szczegóły, oskarżając ich i mnie o kłamstwa. Moja mama była tak wytrącona z równowagi jego krzyżowym ogniem pytań, że była fizycznie zbyt chora by przyjść do sądu tego dnia kiedy zeznawałam. Byłam ściekła. W tamtym momencie odpuściłam sądowe uprzejmości i po prostu odpowiadałam na pytania prosto z mostu. Ten człowiek nie brał pod uwagę żadnych formalności kiedy mnie molestował, jego prawnik nie odpuścił mojej mamie – dlaczego miałabym być miła? Powiedziano mi wtedy że był to dzień, w którym słowo ‚tyłek’ zostało wypowiedziane największą ilość razy w Sądzie Federalnym Stanu Colorado.

Jak ludzie zareagowali na twoją historię?

Ludzie w dużej mierze wspierali mnie i moją historię w czasie procesu w sierpniu, ale przed tym spędziłam dwa lata czytając nagłówki określające to ‚Sprawą Złapania Za Tyłek Taylor Swift” i patrząc na internetowych trolli robiących sobie z tego żarty. Wszystkie detale były wypaczone, zazwyczaj tak się dzieje. Wiele osób myślało że to ja go pozywam. W sali dało się słyszeć gwałtowne wdechy kiedy zostałam nazwana oskarżoną. Kiedy w mediach pojawiła się informacja że jestem w Denver na procesie, social media zalała fala wsparcia i nigdy nie doceniałam tego bardziej. Rozmawiałam przez telefon z Keshą i naprawdę pomogła mi rozmowa z kimś kto przechodził przez tak samo gorszący proces sądowy.

Tłumaczenie: Swift News Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.