Ciekawostki

Taylor Swift WYGRAŁA spór o molestowanie seksualne!

fot. guoguiyan.com

 

Od jakiegoś czasu toczyła się sprawa sądowa pomiędzy Taylor Swift a Davidem Muellerem. Sprawa była dość poważna, ponieważ dotyczyła molestowania piosenkarki. Swift nie chodziło o pieniądze, tylko o prawdę, bowiem rozprawę wygrała, a wygraną jest symboliczny dolar oraz wcześniej wspomniana prawda.

Kilka lat temu Taylor oskarżyła Muellera o niewłaściwe zachowanie podczas spotkania „meet & greet”. Dj próbował zbliżyć się do piosenkarki łapiąc ją za tyłek. W efekcie w 2015 roku Mueller złożył pozew przeciwko Taylor, jej matce oraz dyrektorowi promocji radiowej, stwierdzając że przez nich zaprzepaścił swój kontrakt wart 150 tysięcy dolarów rocznie i zmusili jego pracodawcę do zwolnienia. Dj zażądał zapłaty ponad 250 tysięcy dolarów.

Na reakcję Taylor nie czekaliśmy długo. Piosenkarka wniosła oskarżenie o napaść seksualną i molestowanie podczas jednego z jej koncertów. Artystce nie chodziło o pieniądze, tylko o prawdę i sprawiedliwość, bowiem domagała się zapłaty w postaci symbolicznego dolara.

Kilka godzin temu końca dobiegła kolejna rozprawa, podczas której jury orzekło, że Mueller dopuścił się zarzucanych mu czynów i został ogłoszony winnym. Taylor postanowiła opublikować po wszystkim swoje oficjalne oświadczenie:

„Chciałabym naprawdę podziękować sędziemu Williamowi J. Martinezowi i jury za ich dokładny osąd, moim prawnikom Dougowi Baldridge, Danielle Foley, Jay’owi Schaudies i Katie Wright, za to, że walczyli dla mnie i każdego, kto jest uciszony w świetle napaści seksualnej, a także wszystkim, którzy okazywali mi wsparcie przez ostatnie cztery lata.
[…]
Mam nadzieję, że pomogę tym, którzy zostali uciszeni, a których głosy również powinny być usłyszane. W najbliższej przyszłości przekażę datki dla wielu organizacji, które pomagają ofiarom pomocy seksualnej, aby mogli również bronić swoich praw.”

Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top