Vevo i Warner Music Group podali do publicznej wiadomości o zawarciu porozumienia i podpisania licencji na dystrybucję teledysków Warner Music Group na platformach należących do Vevo, w tym na vevo.com oraz aplikacjach na smartfony, tablety, konsole i Smart Tv. Wybrane filmy z katalogu Warnera pojawią się na Vevo już w najbliższym czasie.

Komunikat o zawartym porozumieniu pojawia się niedługo po opublikowaniu przez Vevo ambitnych planów na temat długoterminowego rozwoju, przedefiniowania polityki firmy i ujawnieniu nowego logo. Plan zakłada przede wszystkim zmiany w trzech obszarach biznesowych: odbióru marki, tworzenia kreatywnych treści i programowania oraz rozwóju produktu.

Erik Huggers, CEO, Vevo powiedział: “Dzisiejszy dzień jest krokiem milowym dla Vevo, gdyż stworzyliśmy nowe relacje biznesowe z Warner Music Grup, oparte na wspólnej wizji, że to artyści są dla nas najważniejsi i tworzymy platformę, która będzie sprawiedliwa dla świata muzycznego. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Warnerem i tym, by treści tworzone przez ich artystów ożyły na naszych nowych platformach mobilnych, desktopie i wielu innych.

Steve Cooper, CEO, Warner Music Group powiedział: “Erik i jego zespół kontynuuje rozwój swojego serwisu i wprowadził w życie nową wizję Vevo. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współtworzyć elastyczną i obupólnie korzystną współpracę, która przynesie wiele pozytywnych efektów, zarówno artystycznych, jak ich komercyjnych, dla naszych artystów. Ta współpraca to ostatnia z szeregu umów, które pomogą nam odkryć prawdziwą wartośc teledysków, by przyciagnąć i zaangażować rzesze odbiorców.

O Vevo:

Największa platforma muzyczna i rozrywkowa na świecie z globalnym wynikiem ponad 18 miliardów wyświetleń w miesiącu. Vevo dostarcza spersonalizowane doświadczenie muzyczne, wspomagane przez ekspertów muzycznych, aby publiczność mogła odkrywać nową muzykę i teledyski, ekskluzywne programy muzyczne i koncerty od ulubionych artystów poprzez smartfony, sieć, konsole i Smart Tv.

O Warner Musi Group:

Dzięki szerokiemu katalogowi debiutujących i legendarnych artystów, Warner Music Group jest domem dla wielu znanych wytwórni, tj. Asylum, Atlantic, Big Beat, Canvasback, East West, Elektra, Erato, FFRR, Fueled by Ramen, Nonesuch, Parlophone, Reprise, Rhino, Roadrunner, Sire, Warner Bros., Warner Classics oraz Warner Music Nashville, a także Warner/Chappell Music, jednemu z wiodących światowych wydawców muzycznych, z katalogiem ponad 1 miliona utworów chronionych prawem autorskim na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.