Dziś o godzinie 9 w Katowicach odbył się Złombol czyli coroczny start największego charytatywnego rajdu w Europie. Wydarzenie to polega na pokonaniu ok. 2500 km, (w jedna stronę ) autem o socjalistycznej/komunistycznej produkcji (lub konstrukcji). Odbywa się corocznie w lipcu, sierpniu lub wrześniu.

Udało nam się porozmawiać z biorącym tam udział team’em. Z informacji, które nam przekazali, tegoroczny rajd swoją metę będzie miał w Hiszpanii. Pieniądze uzbierane przez wszystkie załogi przeznaczone są na domy dziecka w całym Śląsku, a całą wycieczkę sponsorują sobie sami uczestnicy. W tym roku zebrano  1 019 301,05 PLN.

Sara oraz dwóch Michałów z którymi mieliśmy okazję rozmawiać, mają przed sobą do pokonania 2500 km i chcą dojechać na metę w Noja w Kraju Basków 6 września. Zatem nie pozostaje nam nic innego jak życzyć im szerokości i bezproblemowej jazdy swoją Cremówką – samochodem, którym wybrali się na tę wyprawę. Z niecierpliwością będziemy czekać na ich relację z tego wydarzenia! Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *