Nie dawno do naszych rąk trafił minialbum zatytułowany – ,,Jeszcze Będzie Pięknie” polskiego duetu Kozyrska x Sieczak. Wydawnictwo zawiera pięć utworów, każdy opowiada inną historię i każdy został przesłuchany przeze mnie kilka razy. Zatem rozsiądźmy się i zacznijmy kolejną, muzyczną wędrówkę…

Pierwszą propozycją na płycie jest utwór ,,Czuj się dobrze z tym”. Piosenka opowiada o ludzkich potknięciach, o tym, że świat nie jest idealny. Żeby żyć tak abyśmy dobrze przeżyli własne życie i pomimo, że otaczają nas ludzie, którzy źle nam życzą to nie poddawali się ich złym pokusom.  Moje pytanie jest takie. Czy warto przejmować się innymi? Przecież nikt za nas naszego życia nie przeżyje.

Drugim utworem na płycie jest ,,Plastikowy Świat”. W piosence usłyszymy ,,kolorowe noce, szare dnie plastikowy świat pożera mnie”, kojarzy mi się ze sztucznym, zakłamanym, instagramowym życiem gdzie widać tylko te idealne chwile. A przecież wszyscy wiemy, że życie nie jest idealne. Utwór idealnie odzwierciedla dzisiejsze realia.

Kolejną pozycją na wydawnictwie jest ,,Hej”, który opowiada o braku emocji, samotności. Każdy z nas podąża własną ścieżką starając się być twardym ale dopiero gdy jesteśmy sami możemy być prawdziwi dla samych siebie. Jest to jeden z moich ulubionych utworów na minialbumie. Jest po prostu prawdziwy i dający do myślenia, gdy przy innych zakładamy tak zwaną „maskę” emocjonalną.

,,Jeszcze Będzie Pięknie” to przed ostatnia piosenka na EP. Opowiada o tym, jak ciężko jest początkującym zespołom przebić się na większą muzyczną scenę. Uważam, że utwór jest doskonałym przekazem w tym co dzieję się w dzisiejszych czasach w muzycznym show-biznesie. ,,Mało znani dla szerokich mas”…  zespół mówi:  „Tę piosenkę skomponowaliśmy i nagraliśmy podczas styczniowej sesji jako nasz protest song w kwestiach hejtu i nietolerancji, jednak w aktualnej sytuacji jakiej wszyscy się znajdujemy traktujemy ją jako obietnicę lepszych czasów„. Tym samym ,,Jeszcze Będzie Pięknie” jest singlem promującym wydawnictwo. W tym numerze połączenie wolaku i gitary to mód na duszę.

Piątym, kończącym minialbum utworem jest ,,Gra Pozorów”.  Opowiada historię dziewczyny, która próbowała swoją naturalnością podbić świat lecz po mimo wielu prób się nie udało. Kto z nas nie chciałby być postrzegany przez innych jako doskonała osoba i mieć przy tym tylko ,,kilka pięknych chwil i morze łez”. Jednym słowem, chyba każdy z nas stwarzał tytułowe większe lub mniejsze „pozory” szczęcia.

„Ta płyta to w pewnym sensie okres  poszukiwania własnego stylu oraz brzmienia. Pracowaliśmy nad nią etapami, utwory zarejestrowaliśmy podczas dwóch oddzielnych sesji nagraniowych w pięknym studiu Tall Pine Records na Kaszubach. Tworząc płytę było nam dane współpracować ze wspaniałymi ludźmi, za co jesteśmy wdzięczni” – Kozyrska x Sieczak

Podsumowując, ,,Jeszcze Będzie Pięknie” opowiada o życiu, które po mimo starań wcale nie jest takie idealne. Gdzie przez samotność dowiadujemy się kim naprawdę jesteśmy i czy warto tracić życie dla osób, które nas ograniczają. Moim zdaniem tych utworów powinni posłuchać ci co uważają, że życie to tylko polubienia na Instagramie i pochwały, wszyscy którzy zatrzymali się w świecie hejtu i nietolerancji oraz zatracili się w pętli dzisiejszych, zakłamanych realiach. Jak dla mnie świetna płyta. Wokal i muzyka idealnie się dopasowują tworząc naprawdę dobrą muzyczną propozycje. Jak najbardziej duet trafi w specjalne miejsce, gdzie będę śledzić ich dalsze poczynania.

,,Jeszcze Będzie Pięknie”
1. Czuj się dobrze z tym
2. Plastikowy świat
3. Hej
4. Jeszcze będzie pięknie
5. Gra pozorów

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy