NewsyPOPR&BRozdania nagródŚWIAT

Grammy 2021: nominacje ogłoszone! Dominują: Beyonce, Dua Lipa i Taylor Swift, brak nominacji dla The Weeknd czy Seleny Gomez! [PEŁNA LISTA]

Właśnie ogłoszono nominacje do nagród Grammy.

Największym zaskoczeniem jest fakt aż 9 nominacji dla Beyonce. Dua Lipa i Taylor Swift zgarnęły po 6 nominacji, Harry Styles 3. Większym zaskoczeniem jest jednak brak nominacji dla The Weeknd, który do dnia dzisiejszego znajduje się w top 10 Billboardu! Pełna lista nominowanych dostępna poniżej:
ALBUM OF THE YEAR
Chilombo, Jhené Aiko
Black Pumas (Deluxe Edition), Black Pumas
Everyday Life, Coldplay
Djesse Vol. 3, Jacob Collier
Women in Music Pt. III, HAIM
Future Nostalgia, Dua Lipa
Hollywood’s Bleeding, Post Malone
Folklore, Taylor Swift
RECORD OF THE YEAR
“Black Parade” — Beyoncé
“Colors” — Black Pumas
“Rockstar” — DaBaby Featuring Roddy Ricch
“Say So” — Doja Cat
“Everything I Wanted” — Billie Eilish
“Don’t Start Now” — Dua Lipa
“Circles” — Post Malone
“Savage” — Megan Thee Stallion Featuring Beyoncé
SONG OF THE YEAR
“Black Parade” — Beyonce
“The Box” — Roddy Ricch
“Cardigan” — Taylor Swift
“Circles” — Post Malone
“Don’t Start Now” — Dua Lipa
“Everything I Wanted” — Billie Eilish
“I Can’t Breathe” — H.E.R.
“If the World Was Ending” — JP Saxe Featuring Julia Michaels
BEST NEW ARTIST
Ingrid Andress
Phoebe Bridgers
Chika
Noah Cyrus
D Smoke
Doja Cat
Kaytranada
Megan Thee Stallion
BEST POP SOLO PERFORMANCE
“Yummy” — Justin Bieber
“Say So” — Doja Cat
“Everything I Wanted” — Billie Eilish
“Don’t Start Now” — Dua Lipa
“Watermelon Sugar” — Harry Styles
“Cardigan” — Taylor Swift
BEST POP DUO/GROUP PERFORMANCE
“Un Dia (One Day) — J Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny & Tainy
“Intentions” — Justin Bieber Featuring Quavo
“Dynamite” — BTS
“Rain on Me” — Lady Gaga with Ariana Grande
“Exile” — Taylor Swift Featuring Bon Iver
BEST TRADITIONAL POP VOCAL ALBUM
Blue Umbrella, (Burt Bacharach &) Daniel Tashian
True Love: A Celebration of Cole Porter, Harry Connick, Jr.
American Standard, James Taylor
Unfollow the Rules, Rufus Wainwright
Judy, Renée Zellweger
BEST POP VOCAL ALBUM
Changes, Justin Bieber
Chromatica, Lady Gaga
Future Nostalgia, Dua Lipa
Fine Line, Harry Styles
Folklore, Taylor Swift
BEST DANCE RECORDING
“On My Mind” — Diplo & SIDEPIECE
“My High” — Disclosure Featuring Aminé & Slowthai
“The Difference” — Flume Featuring Toro y Moi
“Both Of Us” — Jayda G
“10%” — Kaytranada Featuring Kali Uchis
BEST DANCE/ELECTRONIC ALBUM
Kick I, Arca
Planet’s Mad, Baauer
Energy, Disclosure
Bubba, Kaytranada
Good Faith, Madeon
BEST CONTEMPORARY INSTRUMENTAL ALBUM
Axiom, Christian Scott aTunde Adjuah
Chronology of a Dream: Live at the Village Vanguard, Jon Batiste
Take the Stairs, Black Violin
Americana, Grégoire Maret, Romain Collin & Bill Frisell
Live at the Royal Albert Hall, Snarky Puppy
BEST ROCK PERFORMANCE
“Shameika” — Fiona Apple
“Not” — Big Thief
“Kyoto” — Phoebe Bridgers
“The Steps” — HAIM
“Stay High” — Brittany Howard
“Daylight” — Grace Potter
BEST METAL PERFORMANCE
“Bum-Rush” — Body Count
“Underneath” — Code Orange
“The In-Between” — In This Moment
“Bloodmoney” — Poppy
“Executioner’s Tax (Swing of the Axe) – Live” — Power Trip
BEST ROCK SONG
“Kyoto” — Phoebe Bridgers
“Lost in Yesterday” — Tame Impala
“Not” — Big Thief
“Shameika” — Fiona Apple
“Stay High” — Brittany Howard
BEST ROCK ALBUM
A Hero’s Death, Fontaines D.C.
Kiwanuka, Michael Kiwanuka
Daylight, Grace Potter
Sound & Fury, Sturgill Simpson
The New Abnormal, The Strokes
BEST ALTERNATIVE MUSIC ALBUM
Fetch the Bolt Cutters, Fiona Apple
Hyperspace, Beck
Punisher, Phoebe Bridgers
Jaime, Brittany Howard
The Slow Rush, Tame Impala
BEST R&B PERFORMANCE
“Lightning & Thunder” — Jhené Aiko Featuring John Legend
“Black Parade” — Beyoncé
“All I Need” — Jacob Collier Featuring Mahalia & Ty Dolla $ign
“Goat Head” — Brittany Howard
“See Me” — Emily King
BEST TRADITIONAL R&B PERFORMANCE
“Sit on Down” — The Baylor Project Featuring Jean Baylor & Marcus Baylor
“Wonder What She Thinks of Me” — Chloe X Halle
“Let Me Go” — Mykal Kilgore
“Anything for You” — Ledisi
“Distance” — Yebba
BEST R&B SONG
“Better Than I Imagine” — Robert Glasper Featuring H.E.R. & Meshell Ndegeocello
“Black Parade” — Beyoncé
“Collide” — Tiana Major9 & EARTHGANG
“Do It” — Chloe X Halle
“Slow Down” — Skip Marley & H.E.R.
BEST PROGRESSIVE R&B ALBUM
Chilombo, Jhené Aiko
Ungodly Hour, Chloe X Halle
Free Nationals, Free Nationals
F**k Yo Feelings, Robert Glasper
It Is What It Is, Thundercat
BEST R&B ALBUM
Happy 2 Be Here, Ant Clemons
Take Time, Giveon
To Feel Love/d, Luke James
Bigger Love, John Legend
All Rise, Gregory Porter
BEST RAP PERFORMANCE
“Deep Reverence” — Big Sean Featuring Nipsey Hussle
“Bop” — DaBaby
“What’s Poppin” — Jack Harlow
“The Bigger Picture” — Lil Baby
“Savage” — Megan Thee Stallion Featuring Beyoncé
“Dior” — Pop Smoke
BEST MELODIC RAP PERFORMANCE
“Rockstar” — DaBaby Featuring Roddy Ricch
“Laugh Now, Cry Later” — Drake Featuring Lil Durk
“Lockdown” — Anderson .Paak
“The Box” — Roddy Ricch
“Highest in the Room” — Travis Scott
BEST RAP SONG
“The Bigger Picture” — Lil Baby
“The Box” — Roddy Rich
“Laugh Now, Cry Later” — Drake Featuring Lil Durk
“Rockstar” — DaBaby Featuring Roddy Ricch
“Savage” — Megan Thee Stallion Featuring Beyoncé)
BEST RAP ALBUM
Black Habits, D Smoke
Alfredo, Freddie Gibbs & The Alchemist
A Written Testimony, Jay Electronica
King’s Disease, Nas
The Allegory, Royce da 5’9″
BEST COUNTRY SOLO PERFORMANCE
“Stick That in Your Country Song” — Eric Church
“Who You Thought I Was” — Brandy Clark
“When My Amy Prays” — Vince Gill
“Black Like Me” — Mickey Guyton
“Bluebird” — Miranda Lambert
BEST COUNTRY DUO/GROUP PERFORMANCE
“All Night” — Brothers Osborne
“10,000 Hours” — Dan + Shay & Justin Bieber
“Ocean” — Lady A
“Sugar Coat” — Little Big Town
“Some People Do” — Old Dominion
BEST COUNTRY SONG
“Bluebird” — Miranda Lambert
“The Bones” — Maren Morris
“Crowded Table” — The Highwomen
“More Hearts Than Mine” — Ingrid Andress
“Some People Do” — Old Dominion
BEST COUNTRY ALBUM
Lady Like, Ingrid Andress
Your Life Is a Record, Brandy Clark
Wildcard, Miranda Lambert
Nightfall, Little Big Town
Never Will, Ashley McBryde
BEST NEW AGE ALBUM
Songs From the Bardo, Laurie Anderson, Tenzin Choegyal & Jesse Paris Smith
Periphery, Priya Darshini
Form//Less, Superposition
More Guitar Stories, Jim “Kimo” West
Meditations, Cory Wong & Jon Batiste
BEST IMPROVISED JAZZ SOLO
“Guinevere” — Christian Scott aTunde Adjuah
“Pachamama” — Regina Carter
“Celia” — Gerald Clayton
“All Blues” — Chick Corea
“Moe Honk” — Joshua Redman
BEST JAZZ VOCAL ALBUM
ONA, Thana Alexa
Secrets Are the Best Stories, Kurt Elling Featuring Danilo Pérez
Modern Ancestors, Carmen Lundy
Holy Room: Live at Alte Oper, Somi With Frankfurt Radio Big Band
What’s the Hurry, Kenny Washington
BEST JAZZ INSTRUMENTAL ALBUM
On the Tender Spot of Every Calloused Moment, Ambrose Akinmusire
Waiting Game, Terri Lyne Carrington And Social Science
Happening: Live at the Village Vanguard, Gerald Clayton
Trilogy 2, Chick Corea, Christian McBride & Brian Blade
Roundagain, Redman Mehldau McBride Blade
BEST LARGE JAZZ ENSEMBLE ALBUM
Dialogues on Race, Gregg August
MONK’estra Plays John Beasley, John Beasley
The Intangible Between, Orrin Evans And The Captain Black Big Band
Songs You Like a Lot, John Hollenbeck With Theo Bleckmann, Kate McGarry, Gary Versace And The Frankfurt Radio Big Band
Data Lords, Maria Schneider Orchestra
BEST LATIN JAZZ ALBUM
Tradiciones, Afro-Peruvian Jazz Orchestra
Four Questions, Arturo O’Farrill & The Afro Latin Jazz Orchestra
City of Dreams, Chico Pinheiro
Viento Y Tiempo – Live at Blue Note Tokyo, Gonzalo Rubalcaba & Aymée Nuviola
Trane’s Delight, Poncho Sanchez
BEST GOSPEL PERFORMANCE/SONG
“Wonderful Is Your Name” — Melvin Crispell III
“Release (Live)” — Ricky Dillard Featuring Tiff Joy
“Come Together” — Rodney “Darkchild” Jerkins Presents: The Good News
“Won’t Let Go” — Travis Greene
“Movin’ On” — Jonathan McReynolds & Mali Music
BEST CONTEMPORARY CHRISTIAN MUSIC PERFORMANCE/SONG
“The Blessing (Live)” — Kari Jobe, Cody Carnes & Elevation Worship
“Sunday Morning” — Lecrae Featuring Kirk Franklin
“Holy Water” — We The Kingdom
“Famous For (I Believe)” — Tauren Wells Featuring Jenn Johnson
“There Was Jesus” — Zach Williams & Dolly Parton
BEST GOSPEL ALBUM
2econd Wind: Ready, Anthony Brown & group therAPy
My Tribute, Myron Butler
Choirmaster, Ricky Dillard
Gospel According to PJ, PJ Morton
Kierra, Kierra Sheard
BEST CONTEMPORARY CHRISTIAN MUSIC ALBUM
Run to the Father, Cody Carnes
All of My Best Friends, Hillsong Young & Free
Holy Water, We The Kingdom
Citizen of Heaven, Tauren Wells
Jesus Is King, Kanye West
BEST ROOTS GOSPEL ALBUM
Beautiful Day, Mark Bishop
20/20, The Crabb Family
What Christmas Really Means, The Erwins
Celebrating Fisk! (The 150th Anniversary Album), Fisk Jubilee Singers
Something Beautiful, Ernie Haase & Signature Sound
BEST LATIN POP OR URBAN ALBUM
YHLQMDLG, Bad Bunny
Por Primera Vez, Camilo
Mesa Para Dos, Kany García
Pausa, Ricky Martin
3:33, Debi Nova
BEST LATIN ROCK OR ALTERNATIVE ALBUM
Aura, Bajofondo
Monstruo, Cami
Sobrevolando, Cultura Profética
La Conquista del Espacio, Fito Paez
Miss Colombia, Lido Pimienta
Pełne nominacje znajdziecie na oficjalnej stronie Grammy! Komu kibicujecie?

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
2
Szczęśliwy
1
Kocham
1
Nie wiem
0
Raczej słabo
1
Matthew
Mateusz - 22 lata. Z muzyką przez całe życie, w sumie coś w tym jest. Lubię odkrywać nieznane, zagłębiać się w dźwięki trudno dostępne, jednocześnie nie odmawiając sobie artystów z czołówek list przebojów.

    Sprawdź koniecznie:

    Zostaw komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    Więcej w:Newsy

    Następny artykuł: