Przebiśniegi odsłaniają kolejny fragment albumu „Sen Multiplayer”.
„Co chcę, to mam” – drugi singiel Babiego Lata 2026 już dostępny
Nowy singiel „Melatonina (Dzień)” to jeden z najbardziej zaskakujących momentów nadchodzącego albumu i jednocześnie bezprecedensowa współpraca w historii zespołu. Po raz pierwszy Przebiśniegi zaprosiły do wspólnego tworzenia innego artystę – Czarny Hi-Fi, nagradzanego i doskonale rozpoznawalnego producenta, który nadał utworowi zupełnie nowy wymiar.
„Melatonina (Dzień)” pokazuje najbardziej energetyczne i słoneczne oblicze Przebiśniegów. Zespół tym razem kieruje się w stronę światła, ruchu i letniej euforii. Pulsujący rytm, dynamiczna produkcja i chwytliwe melodie tworzą utwór, który naturalnie zostaje w głowie jeszcze długo po odsłuchu. To najbardziej taneczna odsłona Przebiśniegów do tej pory, lekka, wyrazista i pełna wakacyjnej energii, a jednocześnie wciąż zanurzona w charakterystycznej dla zespołu emocjonalności i onirycznym klimacie.
Współpraca z Czarnym Hi-Fi stała się dla zespołu okazją do twórczego przetasowania własnej wrażliwości. Producent, który wspierał Przebiśniegi również jako A&R całego albumu „Sen Multiplayer”, wniósł do numeru nową dynamikę i odważniejszą produkcję. Efektem jest utwór, który naturalnie łączy alternatywną estetykę zespołu z bardziej radiową i taneczną energią.
„Współpraca z Przebiśniegami była dla mnie wyjątkową przyjemnością. To zespół z własnym, bardzo wyrazistym językiem muzycznym, dlatego najciekawsze w tej pracy było nie tyle wyznaczanie nowego kierunku, co wejście w ich świat i sprawdzenie, dokąd wspólnie można go popchnąć. Dla producenta możliwość poruszania się wśród tak jakościowych melodii, tekstów i pomysłów to po prostu luksus. Przy „Melatoninie” mogłem dołożyć swoją energię do czegoś, co już miało silną tożsamość – i właśnie takie twórcze spotkania cenię najbardziej. W zasadzie czekając na premierę od razu zaczynam tęsknić za energią jaką przynosi praca nad tą piosenką. ”
– mówi Czarny Hi FI
Singlowi towarzyszyć będą specjalne wizualizacje rozwijające estetykę „Snu Multiplayer” – pełną pustynnych pejzaży, ciepłego światła i surrealistycznych obrazów balansujących pomiędzy snem a rzeczywistością.
Wraz z kolejnymi premierami trwa preorder albumu dostępnego w dwóch wyjątkowych wersjach: Pakiet REM z łapaczem snów, rozszerzony Pakiet Świadomy Sen zawierający zaproszenie na kameralny koncert zespołu oraz specjalny merchowy dodatek w postaci krawata.
„Melatonina (Dzień)” pokazuje, że Przebiśniegi na swoim drugim albumie nie boją się ryzyka, zmian i nowych kierunków. „Sen Multiplayer” ma być najbardziej otwartym, filmowym i wielowymiarowym projektem w historii zespołu, podróżą, w której każdy słuchacz może śnić po swojemu.
O ZESPOLE
Zespół Przebiśniegi powstał w 2023 r. na warsztatach TekstMisja. Do trzech wokalistów (Markus Żamojda, Jan Bąk i Joanna Jewuła) niedługo potem dołączył perkusista Jan Borys. Działalność Przebiśniegów to próba balansowania między tym, co oczywiste i tym, co zagmatwane, ubrana w brzmienia z pogranicza kilku gatunków: indie popu, rocka, synth popu i funku, oraz hołd dla formacji z lat 60.
Debiutancki singiel „Ostatni dom” zapewnił im sukces radiowy, przychylność dziennikarzy muzycznych i zainteresowanie ze strony fanów. Zespół zakończył 2023 rok wyprzedanym koncertem premierowym w Warszawie.
2024 r. był dla nich przełomowy. Przyniósł kolejne single i sympatię nowych wielbicieli, a także premierę debiutanckiej płyty „Letnie myśli” i trasę „Przebiśniegi w drodze”, która zakończyła się wyprzedanym koncertem w Poznaniu. Grupa ma na koncie występy na Great September, NEXT Fest oraz kilkanaście koncertów w największych polskich miastach. Przebiśniegi trafiły do grona finalistów prestiżowego plebiscytu Sanki Gazety Wyborczej oraz nominowanych w kategorii Muzyka Odkryć Empiku 2024 (Bestsellery Empiku).
Za debiutancki album grupy pt. „Letnie myśli” Przebiśniegi zgarnęły nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Wiosną 2025 roku artyści wypuścili EP-kę „Zjawy”.
fot. materiały prasowe










