KoncertyNewsyPolskaRapWydarzenia

Szczyl rusza w trasę koncertową!

Szczyl rusza w trasę koncertową, promującą stworzone we współpracy z Magierą EP i poszerzy „8171” o kolejne kody pocztowe największych polskich miast, a materiał minialbumu o uwielbiane single.

Rok po premierze i świetnym przyjęciu debiutu, Szczyl udowadnia, że w planach ma wyłącznie rozwój i wraz z Magierą eksploruje nowe brzmienia na wydanej pod koniec października płycie „8171”. W marcu minie również rok od premierowej trasy gdyńskiego rapera, który tym razem za cel obiera kameralne kluby, a bitów Magiery podczas koncertów dopełnią saksofon, pianino i perkusja oraz teatralna oprawa wizualna.

Szczyl ma już na swoim koncie m.in. Bestseller Empiku, 4 statuetki Lech Polish Hip-Hop Music Awards, trzy nominacje do nagrody Popkiller i tyle samo do najważniejszej nagrody na polskim rynku muzycznym – Fryderyka. W swoim nowym materiale odchodzi jednak od sprawdzonej na debiucie formuły, w poszukiwaniu nowych odcieni współczesnego hip-hopu. Owocem tych poszukiwań jest „8171”, na którym oprócz Szczyla wokalnie udzielili się również Skip (Miętha), Holak oraz bracia Kacperczyk. Wrocławski producent i kompozytor Magiera odpowiada za warstwę dźwiękową EP, która sprawnie porusza się między nową a starą szkołą, podobnie jak „slow flow” samego Szczyla. Od autotune’a, po jazzujący saksofon – choć 8171 to minialbum, pod względem muzycznym zdaje się niemal wyczerpywać formę rapową.

Nazywany często najbardziej oryginalnym polskim raperem, Szczyl powraca z kolejną dawką oryginalności, którą w marcu 2023 roku osobiście dostarczy fanom w całym kraju. Oprócz DJ-a Odme, z którym artysta stale współpracuje, podczas koncertów towarzyszyć mu będą muzycy z zaprzyjaźnionych zespołów: Piotr Chęcki (Nene Heroine), Jan Pieniążek (USO9001) i Franek Oracz (Jazzgot Jazz Band, NEWTONE).

Organizatorem trasy jest gdańska agencja kreatywna Crane.
TRASA KONCERTOWA SZCZYL – 8171:
04.03 WROCŁAW // BEZSENNOŚĆ
09.03 WARSZAWA // JASSMINE
10.03 ŁÓDŹ // TEATR CLUB
16.03 KATOWICE // HIPNOZA
17.03 KRAKÓW // ALCHEMIA
23.03 POZNAŃ // KLUB POD MINOGĄ
24.03 GDAŃSK // DRIZZLY GRIZZLY

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Koncerty