The Weeknd zgarnia pełną pulę w zestawieniach Billboard i debiutuje zarówno na szczycie najpopularniejszych wydawnictw tygodnia, jak i singli – na pierwsze miejsce Billboard Hot 100 trafił singiel „Blinding Lights”.

To najlepszy debiut albumu w 2020 roku. The Weeknd pobił także własny rekord w zestawieniu streamów R&B. Liczba streamów „After Hours” przekroczyła już 2 miliardy.

Laureat Grammy zadebiutował z „After Hours” na szczycie Billoard 200, ale również na Billboard Hot 100 – za sprawą singla „Blinding Lights”. To już jego piąty numer jeden na liście najpopularniejszych singli w Stanach w karierze. „After Hours” to także najpopularniejszy cyfrowo album R&B wszech czasów. Wydawnictwo zepchnęło z pierwszej pozycji płytę „Starboy”. Nowy album The Weeknd zadebiutował na szczycie Apple Music w ponad 85 krajach i zdominował listę Spotify Global Chart, zajmując 7 pozycji w Top 10. „Blinding Lights” dominuje także w eterze: w wielu krajach, również w Polsce, trafił na szczyt zestawienia airplay. Utwór przez 37 dni utrzymuje się na szczycie Spotify Global Chart.
Piosenka doczekała się już wielu interesujących coverów, w tym niezwykle ciekawej, dostosowanej do warunków kwarantanny wersji w wykonaniu niemieckiego zespołu Giant Rooks:

No way to stop us from doing music together. Here‘s our ‘blinding lights‘ quarantine cover by the incredible The Weeknd….

Posted by Giant Rooks on Sunday, March 29, 2020

Gdy zacząłem pracę nad tym albumem, w najśmielszych snach nie spodziewałem się, że premiera odbędzie się w trakcie światowej pandemii. Zawsze czułem, że muzyka pomaga w ciężkich czasach, dlatego mam nadzieję, że moje „After Hours” może mieć taki sam efekt dla innych. Niesamowite jest podziwiać pracę bohaterów życia codziennego, pracowników służby zdrowia czy handlu, dostawców, kurierów – wszystkich tych, którzy są na pierwszej linii i narażają swoje zdrowie, by pomóc innym. Ten album jest dla nich i dla wszystkich, którym może przynieść choć trochę radości czy ulgi – The Weeknd.

 

Jeszcze przed premierą albumu, single „Heartless” i „Blinding Lights” zdążyły podbić listy przebojów na całym świecie i zdobyć status platyny w Stanach, zapewniając artyście status RIAA Platinum i dając The Weeknd wstęp do Top 10 artystów z największą liczbą odznaczeń RIAA dla singli. „After Hours” pobiło także rekord pre-save’ów w Apple Music, zbliżając się niemal do miliona i wyprzedzając Billie Eilish. Kilka dni temu artysta do rozszerzonej wersji albumu dodał trzy nowe utwory: „Nothing Compares”, „Missed You” oraz „Final Lullaby”.
#1 Billboard Debut of 2020 („After Hours”)
#1 Billboard Top 200 („After Hours”)
#1 Billboard Hot 100 („Blinding Lights”)
#1 Billboard R&B Album („After Hours”)
#1 Billboard Digital Song („Blinding Lights”)
#1 All-Time R&B Streaming Week („After Hours”)
#1 Global Shazam („Blinding Lights”).

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy