KoncertyNewsyPolskaPOPWydarzenia

„Uczta nad Ucztami” – oficjalnie sanah na stadionach!

To opowieść o spełnianiu marzeń. O tym, jak wielkie plany snute w dziecięcej wyobraźni, zamieniły się w wyśnioną rzeczywistość. I tak z pięcioletniej, marzącej o karierze dziewczynki, wyrosła sanahpierwsza Polka na stadionach! Najlepsze więc dopiero przez nami. Panie i Panowie przedstawiamy „Ucztę nad Ucztami„!

„Wymarzyłam coś na moich 5 urodzinach.
Dopiero dziś, tak trochę nieśmiało, ale chciałabym spróbować zrealizować to marzenie.
Nieśmiało, ale jednak…zapraszam Was na STADIONY!!!
PS. Gdyby nie to nieustanne wsparcie, które codziennie dostaję od Was, dziś nie byłabym taka odważna🤭 Dziękuję Wam moi kochani najukochańsi!”

To jest zdecydowanie jej czas. Jako pierwsza artystka w historii polskiej muzyki w jednym roku wydała 2 albumy („Uczta”, „sanah śpiewa Poezyje”), którym w dniu premiery przyznano status platynowej płyty! Co więcej, diamentowa już teraz „Uczta” wraz z diamentowymi „Irenką” i „Królową dram” przez wiele tygodni utrzymywały się w TOP10 zestawienia OLiS.

Uczta„, czyli trzeci studyjny album artystki, zawiera 11 utworów zaśpiewanych w duetach ze znakomitymi postaciami polskiej sceny muzycznej, a wśród nich – diamentowe: „Szary świat” z Kwiatem Jabłoni i „ostatnia nadzieja” z Dawidem Podsiadło, potrójnie platynowe: „Eldorado” z Darią Zawiałow oraz „Tęsknię sobie” z Arturem Rojkiem, podwójnie platynowe: „Sen we śnie” w duecie z Grzegorzem Turnauem, a także „Mamo tyś płakała” z Igorem Herbutem oraz złote: „Czesława” z Natalią Grosiak, „oscar” z Vito Bambino, „audi” z Mięthą oraz „Baczyński (Pisz do mnie listy)” z Anią Dąbrowską. Płyta zadebiutowała na 4. miejscu najczęściej streamowanych albumów w Spotify na świecie.

sanah śpiewa Poezyje” to z kolei krążek, na który składa się 9 wierszy autorstwa ukochanych przez artystkę poetów. Na albumie znajdziemy m.in. utwory: „Nic dwa razy” do wiersza Wisławy Szymborskiej, który uzyskał właśnie status podwójnie platynowej płyty, wyróżniony platynową płytą „Hymn” autorstwa Juliusza Słowackiego czy złoty, Mickiewiczowski „Do * w sztambuch”.

2022 rok to także 2 wyjątkowe nagrody – Bestseller Empiku i Fryderyk za album „Irenka” oraz tytuł najczęściej słuchanej artystki w Spotify w Polsce! Zwieńczeniem artystycznych sukcesów sanah stały się 2 wyprzedane trasy koncertowe – „Uczta Tour ’22” i „Bankiet u sanah”. Ta pierwsza zgromadziła ponad 100 tysięcy osób, a na scenie gościnnie wystąpili znakomici polscy muzycy (m.in. Grzegorz Turnau, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow). Trasa „Bankiet u sanah” to natomiast seria koncertów artystki, której towarzyszy 50-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz 30-osobowy chór Silesian Chamber Choir Ad libitum. sanah prezentuje swoje utwory w zupełnie nowych, przepięknych aranżacjach autorstwa Rafała Rozmusa, a koncerty odbywają się w wyjątkowych salach takich jak: Filharmonia Narodowa, Narodowe Forum Muzyki czy Sala Koncertowa NOSPR.

Te wszystkie niebagatelne osiągnięcia doprowadziły sanah do niezwykłego momentu… Nadchodzi czas niesamowity, wyjątkowy i w pełni zasłużony. Artystka zaprasza na „Ucztę nad Ucztami”! Dziecięce marzenia o wypełnionym po brzegi stadionie właśnie się spełniają – i to podwójnie! Stadion Śląski i Stadion w Gdańsku (Polsat Plus Arena Gdańsk) to miejsca, w których artystka wystąpi dla niemal 100 tysięcy osób! sanah jest więc idealnym przykładem na to, że warto śmiało podążać za swoimi marzeniami, bo tylko wtedy te mają szansę się spełnić.

UCZTA NAD UCZTAMI:
15.08.2023Stadion Śląski w Chorzowie
8.09.2023Stadion w Gdańsku (Polsat Plus Arena Gdańsk)

Sprzedaż biletów rusza 6 grudnia o 12:00 (południe)

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Koncerty

Sprawdź również: