AlternativeNewsyPolskaPOPTeledyski

Video z trasy Męskiego Grania do utworu „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”

W tym roku podczas trasy koncertowej Męskiego Grania sponsorowanej przez markę Żywiec pojawił się wyjątkowy program muzyczny dedykowany legendzie polskiej estrady, Krzysztofowi Krawczykowi. Sony Music Poland było producentem wykonawczym tego wydarzenia i na 30 września planuje premierę tego wydawnictwa.

Nagranie pojawiło się dzisiaj premierowo na kanale YouTube Męskiego Grania oraz w serwisach streamingowych. Ta kultowa piosenka w interpretacji duetu Kacperczyk i w oprawie muzycznej Wojtka Urbańskiego utrzymana jest w klasycznym i pełnym rozmachu bogatego brzmienia orkiestry, zrównoważonego przez alternatywny styl braci Kacperczyk.

Tak o swoim udziale w projekcie mówią bracia Kacperczyk: „Postać Krzysztofa Krawczyka i jego życie jest dla nas dużą inspiracją. Jako ludzie urodzeni w końcówce lat 90, poznaliśmy Krawczyka dzięki dziadkom, ale u schyłku jego twórczości stał się głosem również naszego pokolenia dzięki remixowi jednej z jego piosenek. Projekt „Tribute to Krzysztof Krawczyk” był dla nas wyjątkowy. Mogliśmy zagrać piosenki których nigdy byśmy nie zagrali, zmierzyliśmy się z tekstami, które mimo swojej prostoty mają w sobie dużą głębię i są zaśpiewane w stylu, który był dla nas wyzwaniem. Super współpraca z Wojtkiem Urbańskim i jego Orkiestrą. Oby więcej takich projektów!”

Koncerty „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” były jednym z popularniejszych wydarzeń artystycznych tegorocznej trasy Męskiego Grania. Dziesiątki tysięcy widzów w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu wraz z solistami głośno śpiewało największe przeboje z repertuaru Krawczyka. Tę nową oprawę muzyczną koncertów przygotował wybitny kompozytor, aranżer i producent muzyczny – Wojtek Urbański.

Finalnie na płycie fizycznej ukażą się największe przeboje Krawczyka w wykonaniu Macieja Maleńczuka, Błażeja Króla, Natalii Szroeder, Igo, Kacperczyk, Artura Rojka, Skubasa, Natalii Grosiak, Jareckiego, Baascha, Macieja Musiałowskiego, Piotra Zioły i Jucho. Wersja digitalowa albumu będzie miała dwa bonus tracki – nagrania Grubsona i duetu Miuosha z Marceliną.

Grafika na poligrafii albumu: na podstawie muralu BRUNO NEUHAMER w Miasto Opole.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Alternative

Sprawdź również: