Reprezentant Polski w konkursie piosenki Eurowizji 2019 wybrany! Tym razem nie decydowała publiczność, a kandydat został wybrany odgórnie. Jest nim zespół Tulia!

Dla wszystkich naszych nowych, eurowizyjnych słuchaczy wiadomość: szczegóły odnośnie naszego udziału w ESC 2019 w Izraleu podamy wraz z organizatorem już w nadchodzącym tygodniu, podczas oficjalnej konferencji, na której datę jeszcze czekamy🙂 Do zobaczenia i usłyszenia! (źr. Tulia)

Tulia

Tulia to polski żeński zespół wokalny, wykonujący muzykę folkową. W październiku 2017 roku wokalistki nagrały i opublikowały debiutancką folkową wersję przeboju Depeche ModeEnjoy the Silence. W lutym 2018 roku zaprezentowały oficjalny teledysk do piosenki, który aktualnie ma ponad 3 miliony wyświetleń.

Kilkanaście dni później ukazał się ich kolejny cover. Tym razem do piosenki Dawida Podsiadło – Nieznajomy. Nie pozostał on obojętny i szybko zyskał popularność. Na ten czas ma ponad 9 milionów wyświetleń.

Zespół w maju 2018 roku wydał swój debiutancki album pod tytułem „Tulia”. Na krążku znalazły się autorskie kompozycje, a także covery piosenek artystów, takich jak np. Ania Dąbrowska, Kayah, Seweryn Krajewski, Obywatel G.C., O.N.A., Dawid Podsiadło czy Wilki. Album dystrybuowany przez Universal Music Polska zadebiutował na 7. miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i uzyskał status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy.

9 czerwca 2018 roku wokalistki wystąpiły z piosenką „Jeszcze Cię nie ma” podczas koncertu „Premiery” w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zdobyły trzy statuetki.

16 listopada wydały reedycję debiutanckiej płyty, wzbogaconą o pięć autorskich piosenek: „Trawnik”, „Nie zabieraj”, „Dreszcze”, „Nasza kołysanka” oraz „Pali się”.

 (źródło informacji wikipedia)

Hasłem Eurowizji 2019 będzie Dare to Dream (Pozwól marzyć). Motyw przewodni Eurowizji w Izraelu to trójkąt.

Trójkąt ma uniwersalne zastosowanie w sztuce, muzyce i naturze, reprezentuje nierozerwalne więzi i kreatywność. W momencie, gdy trzy trójkąty łączą się ze sobą, tworzą jedność, która przypomina ciało niebieskie i jest odniesieniem do gwiazd, które pojawią się w Tel Awiwie – informuje telewizja KAN, która wyemituje Eurowizję 2019. (źr. jastrzabpost.pl)

 

 

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Eurowizja