AlternativeNewsyPolskaTeledyski

Brodka i jej video art w projekcie Red Bull – 20 Before 17

Premiera aż czterech video artów Brodki , zrealizowanych do utworów pochodzących z płyty – ,,Clashes”. Te krótkie formy filmowe powstały w ramach już 3. edycji serii „20 Before” organizowanej przez Red Bull.

Do współpracy przy tym projekcie, Brodka zaprosiła pięcioro utalentowanych i uznanych twórców z dziedzin wizualnych – fotografa Bownika, związanych z Galerią Raster – Anetę Grzeszykowską & Jana SmagęJana Simona oraz Kevina Braya, artystę – grafika pracującego w technikach 3D. I tak powstały obrazy do utworów ,,Haiti”, ,,My Name Is Youth”, ,,Holy Holes” oraz ,,Funeral’’.

W ramach tegorocznej edycji 20 Before 17 i jej muzycznego podsumowania roku 2017, znalazły się jak dotąd niepublikowane materiały – teledyski, utwory, miksy, wykłady. To 20 muzycznych rarytasów od ponad 40  zaprzyjaźnionych z Red Bull artystów, które umilą czas do nadchodzącego Nowego Roku 2017. Obok Brodki, do projektu zostali zaproszeni m.in. Dizzee Rascal, Mixpak, Mike Will Made It,  Lil Wayne i YG oraz Louis Baker.

Zobacz video na stronie projektu 20 Before 17

Brodka o projekcie i jej współpracy z twórcami:

„Już w trakcie pracy nad albumem „Clashes” wyobrażałam sobie ten projekt multidyscyplinarnie. Czułam, że wiele z tych piosenek mocno działa na wyobraźnię i prowokuje w mojej głowie różne obrazy.
Moim marzeniem było zbudowanie wizualnej opowieści do każdego z tych utworów. Ogromnie ucieszyłam się z zaproszenia Red Bull i tym, że aż do 4 różnych piosenek powstaną 4 różne video.
Mając zupełną swobodę w decydowaniu o tym kogo zaproszę do projektu, postanowiłam spełnić kolejne swoje marzenie i zwrócić się do artystów sztuk wizualnych, których bardzo cenię. I tak w projekcie pojawił się Bownik, fotograf, którego prace wiszą u mnie w mieszkaniu i patrząc na nie codziennie myślałam o tym, że fajnie byłoby kiedyś zrobić coś razem. Aneta Grzeszykowska i Jan Smaga, duet artystów, których serie analizowałam studiując fotografię. Jan Simon działający na różnych polach i penetrujący materię 3D oraz Kevin Bray, artysta-grafik, którego klip do utworu „Greener World” Gwilyma Golda był jedną z najciekawszych wizualnie propozycji jakie obejrzałam w tym roku. Efektem tej kolaboracji są 4 bardzo różne autorskie obrazy, które pragnę Państwu zaprezentować w projekcie 20 Before 17. 

Bardzo dziękuję wszystkim artystom za podzieliliście się swoim talentem i wrażliwością.”B

Płyta ,,Clashes” dostępna na CD, winylu, MP3 i  w streamingach:

www.brodka.lnk.to/clashes

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Alternative

Sprawdź również: