NewsyPolskaWywiady

„Wydawanie wyłącznie samych singli uznaliśmy w pewnym momencie za niewystarczające, a decyzję o powołaniu do życia labelu pomogli nam podjąć sami artyści, którzy coraz liczniej przesyłali nam do odsłuchu swoje albumy i EP-ki.” – Daniel Kuśmierzak z My Name Is New label w wywiadzie dla Musiclife.pl!

Dzisiaj przychodzimy do Was z rozmową niecodzienną, gdyż tym razem na nasze pytania nie odpowiadali artyści, a twórcy projektu My Name Is New Label!

Zanim przejdziemy do wywiadu, trochę informacji o tym – czym jest My Name Is New Label. My Name Is New to projekt stworzony przez Kayax z myślą o początkujących zespołach
i artystach solowych, którzy chcą ze swoją muzyką trafić do szerszej publiczności.

Wyślij swój utwór za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie i pozwól nam się wsłuchać w Twoją muzykę. Najciekawsze utwory staną się częścią projektu My Name Is New, będą przez nas promowane, a Ty dowiesz się, jak profesjonalnie pokierować swoją karierą. Co dalej? Razem decydujemy o współpracy i kontrakcie.

Na początku bardzo ciekawi mnie, skąd wziął się pomysł, aby przekształcić projekt My Name Is New w całkowicie osobny label?

– Wraz z końcem września projekt świętował dwa lata swojego istnienia. To długo i krótko zarazem. Dla nas był to bardzo aktywny czas, w takcie którego nie tylko pomagaliśmy debiutować kolejnym artystom, ale również zorganizowaliśmy klika projektów specjalnych – w tym własny festiwal, a także na bieżąco dzieliliśmy się wiedzą z muzykami. Wydawanie wyłącznie samych singli uznaliśmy w pewnym momencie za niewystarczające, a decyzję o powołaniu do życia labelu pomogli nam podjąć sami artyści, którzy coraz liczniej przesyłali nam do odsłuchu swoje albumy i EP-ki. MNIN Label jest więc naturalną konsekwencją naszych dotychczasowych działań i ambicji.

Wiemy już trochę więcej o idei powstania, tak więc zajrzyjmy nieco dalej, chciałbym dowiedzieć się kim jesteście tak prosto mówiąc WY – czyli wszyscy założyciele, jak wyglądał proces twórczy, już nawet nie samego labelu – ale nawet projektu?

– Inicjatorem projektu jest wytwórnia Kayax, która chciała dać realną szansę zaistnienia w branży muzycznej młodym, zdolnym artystom solowym oraz zespołom. Idea szybko przybrała realne kształty i wraz z końcem wrześnie 2018 inicjatywa o nazwie My Name Is New rozpoczęła swoją wydawniczo-edukacyjną misję.

Jak tak naprawdę wygląda proces takiej „rekrutacji”? Temat myślę bardzo ciekawy, gdyż nie da się ukryć, wielu próbuje swoich szans w branży muzycznej, jednak najtrudniej jest zacząć.

– Na samym początku musi dojść do zgłoszenia utworu. Należy to zrobić poprzez stronę www.mynameisnew.pl, po czym czekać na informację zwrotną od nas. Słuchamy wszystkich nadesłanych utworów i wszystkim twórcom wysyłamy informację zwrotną – niezależnie od tego czy nasza decyzja jest pozytywna, czy też nie. W większości przypadków staramy się w takich odpowiedziach zawierać kilka słów komentarza i sugestii, tego co można poprawić, na co zwrócić uwagę, z czego zrezygnować, etc. Z autorami najciekawszych singli podpisujemy umowy wydawnicze i wspólnie pracujemy nad promocją ich twórczości.

Patrząc na statystyki, współpracujecie już z kilkunastoma artystami co najmniej, to zapytam tak od innej strony: który ze wszystkich utworów wydanych do dzisiaj u Was jest tym ulubionym? Dołączam również zapytanie o ulubiony klip.

– Ciężko nam w sposób jednoznaczny wybrać ulubiony czy też najciekawszy utwór, który do tej porty ukazał się w ramach projektu. Rozpiętość brzmieniowa, tematyka utworów, czy finalnie wrażliwość muzyczna artystów, którzy związali się z My Name Is New jest tak szeroka, że taki wewnętrzny konkurs na tego NAJ jest bardzo ciężki do przeprowadzenia. Łatwiej będzie nam za to wskazać artystów, którzy w MNIN wyróżnili się na tyle, byśmy mogli zaproponować im współpracę w szerszym zakresie. Mowa tu o trzech duetach: Rat Kru, Bloo Crane oraz CUKIER, którzy dzięki wyróżnianiu się spośród innych artystów MNIN i ciężkiej pracy podpisali w ostatnim czasie profesjonalny kontrakt wydawniczy z Kayax. Oczywiście w nadchodzących latach chcemy kontynuować tę naturalną migrację z MNIN do Kayax.

Czym jeszcze planujecie zaskoczyć słuchaczy w nadchodzącym sezonie zimowym?

– 18 listopada wydaliśmy ostatnie premiery singlowe w MNIN w tym roku. Listopad to w sumie jeszcze kalendarzowa jesień, ale odsłania trochę naszych planów wydawniczych na 2021, w tym noworoczny sezon zimowy.

Jak wygląda proces decyzyjny już tak bardziej od wewnątrz – jak już otrzymacie jakieś demo, akceptujecie je i zapraszacie do współpracy – co dalej?

– Ustalamy datę premiery, wysyłamy utwory do dystrybucji cyfrowej, zgłaszamy piosenki do edytorów serwisów streamingowych, przygotowujemy grafiki i komunikację w mediach społecznościowych. W dniu premiery informacja o singlach wysyłana jest do rozgłośni radiowych, a także innych mediów – w tym stałych partnerów naszych premier. Patrzymy też w tym wszystkim na zaangażowanie samych artystów.

Z jakim odzewem spotkaliście się dotychczas w związku z Waszą działalnością – zarówno prywatnie jak i publicznie wśród słuchaczy?

– Pytasz czy dostajemy propsy?:) Takich opinii jest wbrew pozorom sporo, na szczęście w większości są pozytywne. Głównie przebijają się dwie opinie – ta mówiąca, że projekt taki jak My Name Is New był potrzebny, a także ta, że rzeczywiście widać realne efekty naszych działań.

Na koniec zadam chyba standardowe pytanie – ale co dalej?

– Niezmiennie kontynuujemy misję promowania rodzimej muzyki i wspierania polskich artystów. Mamy konkretne plany na 2021 rok i trzymamy kciuki, byśmy mogli je w pełni zrealizować. Gorąco przy tym liczymy, że sytuacja pandemiczna w najbliższych miesiącach zmieni się na tyle, że znów będziemy mogli organizować nasze autorskie inicjatywy koncertowe i wychodzić z twórczością muzyków związanych z MNIN poza środowisko cyfrowe. Trzymajcie kciuki!

Na pytania odpowiedział nam Daniel Kuśmierzak – koordynator projektu My Name Is New Label. Po większą dawkę informacji zapraszamy na oficjalną stronę – o tutaj!

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy