EurowizjaNewsyNowy singielPolskaPOP

Eurowizja 2024: Nita chce reprezentować Polskę!

nita zaskoczyła swoich fanów w mediach społecznościowych i oficjalnie potwierdziła, że przygotowała piosenkę na Konkurs Piosenki Eurowizji. Utwór “Thunder” wraz z lyric video jest już dostępny.

nita zadebiutowała w zeszłym roku (2023) swoim albumem “Nitki”, na którym znalazły się takie utwory jak “Wars” (ponad 2 mln odsłuchań na Spotify), ballada „Zimna Wojna” czy ostatnio wydany „Ex”. Artystka już zyskała szerokie grono fanów na TikToku oraz Instagramie, gdzie dzięki publikacjom muzycznych treści w sumie zgromadziła wokół siebie ponad 800 tys. obserwujących. Jej film, w którym świetnie naśladuje głosy innych wokalistek, stał się viralem na całym świecie i łącznie obejrzano go już ponad 18,5 milionów razy. W zeszłym roku również nita została ogłoszona jako ambasadorka programu Spotify EQUAL, a na przestrzeni ostatnich miesięcy miała okazję współpracować z takimi markami, jak SamsungPepsi czy Maybelline.

Teraz artystka stawia przed sobą nowe wyzwanie. Za namową fanów postanowiła przygotować utwór na Konkurs Piosenki Eurowizji.

Piosenka, którą nita postanowiła zgłosić do polskich preselekcji nosi tytuł “Thunder”. To pierwszy singiel artystki nagrany w języku angielskim.

Zgłoszenie się na Eurowizję było dla mnie decyzją podjętą pod wpływem zachęty moich fanów. To stało się dla mnie ogromną motywacją, aby spróbować swoich sił w największym konkursie piosenki na świecie. W tym okresie miałam również okazję poznać wyjątkowych producentów: Arka Koperę i Toma Martina. To doświadczenie jeszcze bardziej umocniło moją decyzję. Myśląc o Eurowizji, zawsze czułam ogromny podziw dla artystów, którzy mieli odwagę tam wystąpić. Jestem osobą otwartą na nowe wyzwania, a udział w Eurowizji wydaje się być niesamowitą przygodą i szansą na dalszy rozwój mojej kariery. – opowiada nita.

Thunder” to utwór o miłości, która niespodziewanie uderza i zmienia wszystko. To historia o uczuciu tak intensywnym i niespodziewanym jak burza. W piosence opisuję moment, gdy dwie dusze spotykają się i tworzą coś magicznego, coś co nazywam „Płonącą Symfonią”. – dodaje artystka.

fot. materiały prasowe / Dagmara Szewczuk

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Eurowizja