AlbumyDanceNewsyNowy singielPolskaR&BZapowiedzi

Afro Kolektyw prezentuje ostatni singiel z „ostatniego słowa”

Afro Kolektyw prezentuje „krw z krwi” – ostatni singiel z albumu „ostatnie słowo” mającego ukazać się już za tydzień 24 lutego.

Piosenka stanowi drugą odsłonę nieformalnej „polskiej trylogii„, zapoczątkowanej przez świetnie przyjętego „poloneza dla początkujących„. Utwór dostępny jest już z teledyskiem oraz we wszystkich serwisach streamingowych.

Również tym razem Afrojax pokusił się o kilka zdań przedmowy:

To jest bardzo wesoła piosenka, to jest kabaret, życie to kabaret, a życie z odziedziczoną hiperwrażliwością i skłonnością do nałogów to kabaret podwójny. Opowiada o tym, jak narrator (prawdopodobnie utożsamialny z autorem) powtarza błędy swojej matki, kopiuje niejako jej słabości i desperacje – i roi sobie, jak to by było, gdyby zmienić środowisko z polskiego na amerykańskie, rosyjskie, japońskie, szwedzkie. Wiadomo bowiem, że Polska jako system sprzyja raczej jednostkom silnym, więc może gdzie indziej by było zdrowiej?… pointa jednak jest optymistyczna (mówiłem, że wesoła piosenka): nie myślcie, kochani, że gdzie indziej mielibyście przerąbane mniej. Słaba jednostka jest wszędzie tak samo słaba, zmieniają się jedynie okoliczności. Na tych okolicznościach skupia się tekst, aktorsko interpretowany przez rapera (!)

Tyle autor. Natomiast kompozytor inspirację znalazł w nagraniach King Krule’a (zwłaszcza jeśli chodzi o brzmienie gitary) i francuskiej muzyce z lat 60. (to słychać zwłaszcza w chromatycznych przebiegach akordów). kluczową rolę odegrał wirtuozerski bas Maćka Szczycińskiego, który nadał utworowi drapieżniejsze rysy, wręcz rockowe, a potężne bębny i delikatne plamy klawiszy (gościnnie Andrzej Pieszak) przenoszą z kolei całość w rejony nowofalowe; może nawet dalej, gdzieś na płyty Bryana Ferry z lat 80.?

fot. materiały prasowe | Kuba Owczarek

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy