NewsyNowy singielPOPŚWIAT

ALMA wchodzi w 2023 rok z nowym singlem

ALMA zakończyła 2022 rok wydając „Summer Really Hurt Us”. Teraz powraca z dedykowanym rodzinie utworem „Hey Mom Hey Dad” z nadchodzącej drugiej płyty.

Nowy singiel ALMY opowiada o jej rodzinnych zmaganiach. Razem z bliźniaczką Anną-Livią, dziewczyny od dziecka opiekowały się poruszającymi się na wózkach inwalidzkich rodzicami. Ich tata choruje na stwardnienie rozsiane, a mama na reumatoidalne zapalenie stawów. Jako dzieci czuły na sobie sporą odpowiedzialność, która czasem wydawała się być ciężarem. Kiedy siostry dorosły, zdały sobie jednak sprawę, ile tak naprawdę zawdzięczają rodzicom. ALMA zaczęła odnosić sukcesy i zrozumiała, że przypływ gotówki będzie w stanie istotnie zmienić życie jej rodziny.

Artystka opowiada: „Minęło kilka dziwnych lat, więc naturalnie zaczęłam mówić o moim dorastaniu i jego wpływie na moje życie. Niektórzy wiedzą, że pochodzę z dysfunkcyjnej rodziny, lecz do tej pory nigdy nie chciałam zagłębiać się w szczegóły. Nazywając ją dysfunkcyjną, miałam na myśli to, że moi rodzice poruszają się na wózkach. Czasem bywało ciężko – wydaje mi się, że ja i moja siostra musiałyśmy zbyt szybko dorosnąć.

Tak naprawdę nie pamiętam momentu, kiedy czułam, że mogę być po prostu dzieckiem. Kiedy ktoś w twojej rodzinie boryka się z problemami, wszyscy wokół muszą się o niego zatroszczyć – jest to jeszcze trudniejsze, gdy w grę wchodzi dwójka rodziców. Kiedy rodzice nie są w stanie pokazać ci miłości ani granic, niezwykle trudnym jest uświadomienie sobie, jaką moc mają słowa i emocje. Myślę, że to jeden z powodów, dla których zaczęłam pisać piosenki.

Moi rodzice nauczyli mnie jednak tak wiele – zwłaszcza, żeby nigdy się nie poddawać. Cieszę się, że mogę dzielić się tym w mojej muzyce i nieść komfort fanom, którzy znajdują się w podobnej sytuacji, aby pamiętali, że nie są sami. To nie jest smutna historia – jest po prostu prawdziwa. Żadna rodzina nie jest idealna, ale staramy się z całych sił”.

Podczas gdy debiut ALMY „Have U Seen Her?” był intymny i pełen wyznań, jej nowa muzyka jest jeszcze bardziej osobista. Proces tworzenia płyty miał terapeutyczny charakter: ALMA miała szansę na wyrażenie tego, co wcześniej było niewypowiedziane, ale także na nauczenie się rozumienia i wybaczania sobie błędów, które popełniła po drodze. Album narodził się również z osobistego kontaktu z wybranymi lokalnymi współpracownikami, takimi jak Elvira Anderfjärd (Taylor Swift, Tove Lo) i Decco (Dua Lipa, Selena Gomez, Calum Scott). To ogromna zmiana po debiutanckim „Have U Seeen Her?”, nad którym pracował szereg współautorów i współproducentów z całego świata.

Nie ma magicznej formuły na sukces. Są za to wpadające w ucho piosenki z pogranicza gatunków – aby ujawnić jej całemu światu, potrzeba jednak ogromnej odwagi. ALMA zauważa jednak: „Jeśli tworzysz muzykę z intencją, aby była dopracowana, popowa i komercyjna… powinieneś się bać. Jeśli robisz to, by być w 100% autentyczny, nie masz czego”.

Z 650 milionami streamów na koncie, ponad milionem sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii i niezliczonymi hitami napisanymi dla swoich rówieśniczek (w tym Miley Cyrus, Ariany Grande, Lany Del Rey, Charli XCX i Tove Lo), fińska autorka piosenek ma ugruntowaną pozycję jednej z najbardziej ekscytujących gwiazd alt-popu ostatnich lat.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy

Sprawdź również: