NewsyNowy singielPOPŚWIATTeledyski

Billie Eilish z piosenką „What Was I Made For?” do filmu „Barbie”

Laureatka Oscara, Złotego Globu oraz siedmiu (!) nagród Grammy Billie Eilish prezentuje utwór „What Was I Made For?” z soundtracku do wyczekiwanego filmu „Barbie” (scenariusz i reżyseria: Greta Gerwig).

Billie wyreżyserowała oficjalny klip do piosenki. W filmie w rolach głównych występują Margot Robbie oraz Ryan Gosling.

„Think I forgot / How to be happy / Something I’m not / But something I can be / Something I wait for / Something I’m made for / Something I’m made for”
(„Myślę, że zapomniałam / Jak być szczęśliwą / Coś, czym nie jestem / Ale czym mogę być / Coś, na co czekam / Coś, do czego jestem stworzona”)

Billie Eilish napisała i skomponowała „What Was I Made For?” z FINNEASEM, który jest także producentem utworu. Kameralny i poruszający utwór to muzyczna ilustracja kluczowych scen w filmie. Pięknie i znacząco podkreśla najważniejsze przesłania, jakie twórcy zawarli w „Barbie”. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Eilish:
„What Was I Made For?” zostanie wydane na oficjalnym soundtracku „BARBIE THE ALBUM”.

Billie Eilish to jedna z największych gwiazd XXI wieku. W 2021 ukazał się jej drugi album, „Happier Than Ever”. Krążek zadebiutował na szczycie Billboard 200 oraz na 1. miejscu list sprzedaży w 19 krajach. Eilish zyskała rozgłos w 2015 roku za sprawą singla „ocean eyes”. Debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” również zanotował debiut #1 w USA oraz w 17 innych krajach po premierze w 2019. Był najczęściej streamowanym albumem roku na całym świecie. Oba krążki zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte zarówno przez fanów, jak i krytyków. Billie Eilish napisała, wyprodukowała i nagrała obie płyty wspólnie z bratem FINNEASEM. Artystka pobiła mnóstwo rekordów i przeszła do historii jako najmłodsza artystka, która otrzymała nominacje i wygrała w kluczowych kategoriach podczas rozdania Grammy – w trakcie 62. Ceremonii zdobyła statuetki w kategoriach Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Utwór roku oraz Najlepszy album wokalny pop. Jest także najmłodszym wykonawcą, który napisał i nagrał oficjalną piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie – „No Time To Die”. Za utwór otrzymała Oscara.

„Barbie” to opowieść o Barbie Land – miejscu idealnym, o ile nie przechodzisz właśnie poważnego kryzysu egzystencjalnego. Lub jesteś Kenem. Premiera filmu zaplanowana jest na 21 lipca 2023. Za reżyserię odpowiada Greta Gerwig, a w filmie pojawia się plejada gwiazd: Margot Robbie, Ryan Gosling, America Ferrera, Kate McKinnon, Isaa Rae, Rhea Perlman i Will Ferrell. Scenariusz napisali Greta Gerwig oraz Noah Baumbach.

fot. Materiały prasowe 

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy