ElectroNewsyNowy singielPolska

Bracia SARAPATA z nowym, delikatniejszym singlen “Nika”!

Bracia SARAPATA to wyjątkowy elektroniczny duet z Krakowa, który w maju tego roku zatrząsł polskim rynkiem muzycznym.

Artyści nie zwalniają tempa i wypuszczają w świat trzeci singiel promujący ich nadchodzący album. “Nika” to kolejna wzruszająca podróż ramię w ramię z romantycznym techno, estetyką, którą muzycy czarują nas od początku. To również pierwszy utwór, jaki stworzył duet mając w głowie długogrający materiał sygnowany ich nazwiskiem. Do utworu powstała animacja stworzona przez Jagnę Firek. Posłuchaj!

Nika to pierwszy utwór jaki powstał na debiutancką płytę duetu SARAPATA. Rdzeń stworzony został z bliżej niesprecyzowanych, ale za to bardzo silnych wzruszeń w pewien jesienny wieczór. Jeden przesterowany syntezator i stare pianino stanowią podstawę piosenki, którą bracia uzupełnili nieco abstrakcyjnymi samplami skrzypiec i dziecięcego głosu. Utwór jest jednym z bardziej delikatnych w repertuarze duetu i nie sili się na bycie imprezowym hitem. Elektronika zdecydowanie służy tutaj opowieści przeprowadzonej od delikatnego wstępu do przejmującego finału.

Duet o utworze:
Oglądaliście kiedyś Song Of The Sea? Jeżeli tak to pamiętacie, jakie emocje towarzyszyły Wam po seansie? My zapamiętaliśmy je dźwiękowo. Nika to takie wspomnienie niezwykle przejmującego obrazu przetłumaczonego na audio. Klubowa, przestrzenna opowieść z samplami inspirowanymi filmem.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
1
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0
Matthew
Mateusz - 22 lata. Z muzyką przez całe życie, w sumie coś w tym jest. Lubię odkrywać nieznane, zagłębiać się w dźwięki trudno dostępne, jednocześnie nie odmawiając sobie artystów z czołówek list przebojów.

  Sprawdź koniecznie:

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Więcej w:Electro

  Następny artykuł: