Fotorelacja: Juwenalia Śląskie 2019 w Katowicach

W zeszłym tygodniu nasza redakcja miała okazję pojawić się jako media na corocznej inwazji studentów, czyli na Juwenaliach Śląskich w Katowicach. Imprezy plenerowe trwały od 23.05 do 25.05 w Parku Leśnym na Muchowcu.

Pierwszego dnia, pomimo fatalnej pogody, energii dostarczały nam klimaty taneczne. Na scenie pojawili się tacy artyści jak: Mikrokosmos, Borys LBD, Bracia Figo Fagot czy Stachursky.

Borys LBD

Piątek, drugi dzień imprezy został zdominowany przez Juwenaliową inwazję rapu. Na scenie wystąpili: Adi Nowak, Słoń, Paluch i PROBLEM.

Nasza reakcja jednak z niecierpliwością czekała na ostatni dzień, gdzie usłyszeliśmy rockowe oraz elektroniczne klimaty muzyczne. W piękną, słoneczną sobotę na katowickiej scenie na Muchowcu pojawiły się:

Smth on point, który rozpoczął dobrą dawką emocji ostatni dzień imprezy.

Zaraz po młodej grupie muzycznej na scenie pojawił się Bownik, ze swoim niepowtarzalnym wokalem!

Następnie specjalnie dla katowickich studentów przyjechał zespół Kamp!, który rozruszał niezdecydowanych uczestników stojących z boku.

Po występie chłopaków nadszedł czas na jedną z gwiazd głównych tego wieczoru, a była nią rockowa grupa Strachy Na Lachy. Zespół przyciągnął spory tłum pod scenę, gdzie fani polskiego rocka stworzyli niesamowitą atmosferę.

Drugą gwiazdą wieczoru był zespół BOKKA, który nie raz mieliśmy okazję słuchać oraz fotografować podczas występów na żywo! Genialny zespół!

Gdy grupa BOKKA skończyła swój set, wszyscy myśleli, że to koniec koncertów. Jednak został jeszcze jeden zespół z Gliwic! Grupa Fyl Gut pojawiła się na scenie równo o północy. Zespół, grający hardcore i posiadający naprawdę bardzo mocny, genialny wokal nagrywał podczas wydarzenia teledysk w którym brali udział uczestnicy Juwenaliów Śląskich.

Juwenalia Śląskie zakończyły się naładowaniem baterii na najbliższe tygodnie!

Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość fotografowania artystów. Do następnego!

Zdjęcia: Katarzyna Gabrych | Musiclife.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.