“Jak malować ogień” Natalii Przybysz – rusza preorder eko cd i winyla oraz trasa koncertowa!

Natalia Przybysz zaprezentowała okładkę oraz tytuł nowego albumu. „Jak Malować Ogień” to piąta solowa, autorska płyta artystki. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień oraz kompozycji, które ukazały się na poprzednich wydawnictwach – „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiący blues, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe w swej dojrzałości teksty. Uwagę zwraca fakt, że Natalia postawiła zarówno na treść, jak i formę – album na CD oraz winylu wykonany jest z surowców pochodzących z recyklingu. Już teraz można zamawiać „Jak Malować Ogień” na SKLEPZMUZYKA.PL i w muzycznych serwisach cyfrowych.

Jak Malować Ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna – Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami utworów w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

Natalia Przybysz o płycie:

„Jak Malować Ogień” jest o tym jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej… Jak się kochać. Jak słuchać. Jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej.”

Eko winyl i CD
Natalia Przybysz, wytwórnia Kayax oraz tłocznia WM Fono postanowili stworzyć CD i winyl w możliwie, jak najbardziej ekologiczny sposób.

W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do zapisu danych. W związku z tym album Natalii jest przeźroczysty. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.

Winyl „Jak Malować Ogień” powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów z produkcji innych płyt winylowych. Odpady te, potocznie nazywane „obwarzankami”, tworzą się na etapie przycinania wyciągniętej z prasy płyty, do jej ostatecznego kształtu i rozmiaru. Materiał ten nadaje się do ponownego zmielenia ze względu na to, że nie został poddany pełnej obróbce termicznej, dzięki czemu nie traci swoich naturalnych właściwości plastycznych i nadaje się do ponownego użycia. Tu warto dodać, że każdy winyl będzie się od siebie różnił wizualnie, będzie miał różne kolory i niepowtarzalne wzory w zależności od tego, jakich ścinków użyto do jego produkcji.

Do wytworzenia opakowania zarówno płyty CD, jak i winyla zastosowano papier niepowlekany, makulaturowy, w 100% pochodzący z recyklingu.

Preorder albumu w możliwością spotkania z artystką

Premiera albumu będzie miała miejsce 25 października, ale już dzisiaj na stronie sklepu wytwórni Kayax – SKLEPZMUZYKA.PL, ruszył preorder. Poza możliwością wcześniejszego zamówienia numerowanego winyla i CD z autografem, istnieje opcja osobistego odbioru płyty z rąk Natalii Przybysz. Artystka będzie pełniła „dyżur” w siedzibie Kayaxu (Obrońców 2B, Warszawa) w dniu premiery w godzinach 15:00 – 19:00.

Album można zamówić także w preorderze cyfrowym, który dotyczy Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer.

Link >  https://orcd.co/kayax_nataliaprzybysz_jakmalowacogien

 

Natalia Przybysz wraz z zespołem rusza w trasę „Jak Malować Ogień”

Artystka rozpocznie w listopadzie trasę promującą nowy album. Bilety dostępne na stronach poszczególnych wydarzeń TUTAJ. Odwiedzi następujące miasta:

02.11.2019 – G2, Radom

03.11.2019 – Lizard King, Toruń

07.11.2019 – P23, Katowice

08.11.2019 – Zaklęte Rewiry, Wrocław

11.11.2019 – Tama, Poznań

14.112019 – Zmiana Klimatu, Białystok

23.11.2019 – Wytwórnia, Łódź

24.11.2019 – Kawon, Zielona Góra

01.12.2019 – Studio, Kraków

07.12.2019 – Kosmos, Szczecin

08.12.2019 – Stary Maneż, Gdańsk

11.12.2019 – Stodoła, Warszawa

12.12.2019 – Klub 30, Lublin

14.12.2019 – Rura, Częstochowa

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.