CiekawostkiJazzNewsyPolskaPOP

Jazzboy Records dołącza do Grupy Empik!

Intro

Contents

Empik, lider polskiego omnichannel i marka zakorzeniona od 75 lat w kulturze, stawia kolejny ważny krok w swojej działalności wydawniczej i dystrybucyjnej.

Spółka przejmuje 100% udziałów w czołowej polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji zacieśni się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik, tworząc unikalną ofertę i możliwości rozwoju dla artystów.

Od 75 lat Grupa Empik pozostaje nieodłącznym elementem krajobrazu kulturalnego w Polsce, zapewniając najszerszą ofertę rozrywkową i edukacyjną, jak również inwestując w działalność wydawniczą i dystrybucyjną.

Obok sieci salonów i platformy Empik.com, Grupę Empik tworzą dziś m.in.: Empik Go – najpopularniejsza aplikacja z ebookami, audiobookami i podcastami w Polsce, Empik Selfpublishing – platforma dystrybucyjna dla niezależnych twórców czy Grupa Wydawnicza Foksal – jeden z największych wydawców na polskim rynku.

Do portfolio Grupy należy także e-muzyka – czołowy dystrybutor muzyczny, agregujący kontent niezależnych wytwórni. Od 2003 roku spółka konsekwentnie rozwija obszar digitalizacji muzyki, stosując pionierskie rozwiązania technologiczne i marketingowe dla rynku audio-video.

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Ciekawostki