Nadmorski festiwal Inside Seaside wraca w 2026 roku z czwartą edycją i ogłasza pierwszych artystów. 13 listopada w hali AmberExpo w Gdańsku wystąpi Jessie Ware.
Odbywający się od trzech lat Inside Seaside wypełnił w Polsce niszę jesiennych festiwali. To dwudniowe święto muzyki pod dachem, które od debiutu w 2023 roku przyciągnęło najpierw 12 tysięcy, a w kolejnych edycjach już 18 tysięcy uczestników. Festiwal odbędzie się w zaadaptowanych przestrzeniach AmberExpo, gdzie na trzech scenach występują czołowi artyści z Polski i ze świata.
Pierwszą headlinerką tegorocznej edycji imprezy jest Jessie Ware, jedna z najbardziej wyrazistych postaci brytyjskiej sceny pop ostatniej dekady. Z powodzeniem łączy soulową wrażliwość z taneczną lekkością i klubowym pulsem; znana jest z perfekcyjnych, dopracowanych koncertów oraz wyjątkowego kontaktu z publicznością. Ostatnie albumy przyniosły jej status ikony nowoczesnego disco i popu, a takie utwory jak „Spotlight” czy „Free Yourself” stały się hymnami parkietów i festiwalowych scen. Na Inside Seaside Jessie Ware przywiezie zarówno przebojową energię, jak i charakterystyczną elegancję, a także muzykę z nowego albumu „Superbloom”, który ukaże się 17 kwietnia (zmiana daty premiery, pierwotnie zaplanowanej na 10 kwietnia).
Główną inspiracją dla nowego materiału był klimat nowojorskiego klubu Studio 54. Jessie Ware prezentuje najbardziej euforyczną odsłonę swojej twórczości i opowiada o potrzebach dotyku, przyjemności, bliskości i więzi. Artystka promuje płytę singlem „I Could Get Used To This”, dzięki któremu zdaniem krytyków „ostatecznie została diwą”.

fot. materiały prasowe










