Wyczekiwany album Korna zatytułowany „Requiem” już dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych.

Na wydawnictwo trafiło 9 utworów, w tym świetny singiel „Start the Healing”, jak również wybuchowe (wg dziennikarzy „Rolling Stone”) „Forgotten” czy ujawnione kilka dni przed premierą „Lost In The Grandeur”. Za produkcję „Requiem” odpowiadają Korn oraz Chris Collier. Pełen energii w nowym procesie twórczym, wolnym od ścisłych deadline’ów, zespół mógł na nowym albumie pozwolić sobie na tak dużą wolność twórczą, jakiej nie miał szansy zaznać w ostatnich dwóch dekadach – jak np. dodatkowy czas na wspólne eksperymenty w studiu czy skrupulatne nagrywanie wszystkiego na taśmy analogowe. Dzięki tym procesom w muzyce Korna pojawiło się miejsce na nowe wymiary oraz warstwy brzmieniowe.

Aby odpowiednio uczcić premierę albumu „Requiem”, który magazyn „GQ” określił jako „odważny i obrazoburczy”, Korn wystąpi w dniu premiery i dzień później na stadonie Banc of California w Los Angeles, wspólnie z System of a Down, Helmet oraz Russian Circles. Obie daty są wyprzedane. Korn przygotwał także wirtualne listening party w Hollywood United Methodist Church, którego retransmisja zaplanowana jest na niedzielę, 6 lutego, o 19:00 polskiego czasu.

W marcu 2022 zespół rusza w światową trasę koncertową promującą „Requiem”. 31 maja 2022 grupa zagra na COS Torwar w Warszawie.

Korn – „Requiem” – lista utworów:
1. Forgotten
2. Let the Dark Do the Rest
3. Start The Healing
4. Lost in the Grandeur
5. Disconnect
6. Hopeless and Beaten
7. Penance to Sorrow
8. My Confession
9. Worst Is On Its Way

fot. materiały prasowe / Tim Saccenti

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy