CiekawostkiMetalNewsyNowy singielPolskaTeledyski

Krzysiek SOKOŁOWSKI z Nocnego Kochanka z pierwszym solowym singlem!

Żarty się skończyły. SOKOŁOWSKI prezentuje debiutancki solowy singiel „Kiedy powrócę„.

Krzysztof Sokołowski, znany jako wokalista Nocnego Kochanka, postanowił pokazać słuchaczom swoje drugie oblicze. Artysta zapowiada solową płytę „Taki jak ja„, która jest początkiem jego działalności solowej pod szyldem SOKOŁOWSKI.

Gdy miałem jakieś 20 lat, marzyłem o nagraniu płyty rockowo-metalowej z poważnymi tekstami po polsku. No dobra, początkowo myślałem wyłącznie o albumie metalowym — w tamtym czasie nie istniała dla mnie muzyka inna niż heavy metal. Po prawie 10 latach śmieszkowania, postanowiłem wrócić do mojego marzenia z dawnych czasów. Odkurzyłem swoje wybrane kompozycje odkładane do szuflady przez lata i spojrzałem na nie, mając nieco bardziej otwartą głowę

– opowiada SOKOŁOWSKI.

Tak powstał album „Taki jak ja”, który – jak zaznacza sam wokalista – prezentuje jego drugie (a może pierwotne?) oblicze. Album promuje singiel „Kiedy powrócę”, który znacząco różni się od dotychczasowego dorobku muzyka z zespołami Night Mistress, Nocny Kochanek i Exlibris.

SOKOŁOWSKI w utworze zapowiadającym płytę postawił na bardzo osobisty przekaz w języku polskim oraz emocjonalny teledysk, pełen ukrytych metafor. Klip został zrealizowany w Nowym Jorku przez Macieja Karbowskiego z zespołu Tides From Nebula.

Nowy materiał SOKOŁOWSKIEGO to także oderwanie od wizerunku metalowego śmieszka, który towarzyszył artyście w ostatnich latach. W teledysku Krzysztof występuje w kurtce z podobizną Stańczyka, symbolizującą jego alter ego, którego się nie wyrzeka. Jednak solową płytą SOKOŁOWSKI chce przekazać inne emocje i zaprezentować nieznane dotąd fanom odcienie swojej wrażliwości.

Album „Taki jak ja” wydany przez e-muzyka będzie dostępny wkrótce do kupienia w przedsprzedaży. Premierę krążka zaplanowano na styczeń 2024 roku, wówczas zostanie ogłoszona także trasa koncertowa SOKOŁOWSKIEGO promująca album. 

 Fot. Materiały prasowe 

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Ciekawostki