Pierwszy koncertowy album jednego z najciekawszych zespołów ostatnich miesięcy! To zapis przepięknego koncertu, który ten fenomenalny duet zagrał podczas tegorocznego najgłośniejszego festiwalu świata – Pol’and’Rock Festiwal 2019 – zgromadzając przed sceną tysiące fanów.

Wysyłając w ostatniej chwili naszą płytę na festiwalowe eliminacje nie przypuszczaliśmy nawet, że ostatecznie dane nam będzie wystąpić dla tak ogromnej, ale przede wszystkim dla tak kontaktowej i przyjaznej widowni. Z pewnym niepokojem odbieraliśmy zaproszenia do kolejnych etapów sądząc, że nasza muzyka raczej nie sprawdzi się na festiwalu, który kojarzyliśmy z mocnymi brzmieniami. Oczywiście byliśmy w błędzie. Pol’and’rock to miejsce dla każdego rodzaju ekspresji. Pierwszy raz w życiu mieliśmy okazję odwiedzić ten niesamowity festiwal i już od pierwszego dnia wiedzieliśmy, że będziemy tu wracać – nieważne czy jako wykonawcy czy uczestnicy, byle znowu móc doświadczyć tej pięknej atmosfery spokoju, radości i wzajemnej akceptacji. Polecamy wszystkim.

Kwiat Jabłoni

Powiedzieć „Dzień Dobry” w środku nocy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata Pol’and’Rock jest rzeczą tak naturalną, jakby to powitanie zabrzmiało wraz z hejnałem z Wieży Mariackiej. Środek nocy to dla festiwalowej publiczności najbardziej rozdygotany stan festiwalowego miasta. To miasto tworzy kilkusettysięczny tłum przybyszów. To miasto to dźwięki z pięciu scen, które przenikają i nakładają się na siebie i które wędrującym po festiwalowym polu nie pozostawiają ani na chwilę w spokoju. Kiedy Kwiat Jabłoni na Małej Scenie o godzinie 00:40 przywitał publiczność, spotkał się z ogromem ludzi, którzy na ten koncert czekali. Tylko Najpiękniejszy Festiwal Świata potrafi łączyć ze sobą tak krańcowo inne dźwięki, w tym samym czasie bowiem na Dużej Scenie zabrzmiało Acid Drinkers.

W niczym to nie przeszkodziło, że na Dużej Scenie zagrała taka gwiazda, bo przed Małą Sceną ogromny tłum oddał się subtelności dźwięków Kwiatu Jabłoni. To jest to, co niezmiennie mnie pozytywnie zadziwia, delikatność w muzycznych kompozycjach znajduje tylu fanów na naszym festiwalu. Kasia i Jacek wyglądają tak samo jak publiczność, co sprawia wrażenie kosmicznej spójności. Świetna sekcja rytmiczna, której wspomniane wcześniej subtelności w studio u Dzikiego zostały dodatkowo wyciągnięte i podkręcone. Płyniemy z Siódmą chmurą, z Nie ma czasu, zachwycimy się wyraźnym Kto powie mi jak. To był przepiękny koncert, który natychmiast postanowiliśmy uwiecznić na tej płycie. Niech będzie zaproszeniem dla wszystkich delikatnych dusz, poetyckich światów i nocnych nastrojów, które potrafią tak bardzo czarować. Ja sam, gdy wędrowałem festiwalowym polami, miałem okazję płynąć jak babie lato pośród tłumu ludzi zasłuchanych, śpiewających, zakochanych. Piękny koncert, powtarzam jeszcze raz, piękny koncert!

Jurek Owsiak

 

fot. materiały prasowe / Dawid Ilnicki 

 

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy