AlbumyNewsyZapowiedzi

LP – „Death Valley” w sklepach od 16 września!

LP, czyli naprawdę Laura Pergolizzi, ma olbrzymi talent kompozytorski, z którego korzystały już takie sławy jak Rihanna, Rita Ora, Backstreet Boys i Christina Aguilera. Ale jest też wokalistką, która od 2001 roku pracuje na własnenazwisko i nagrała do tej pory trzy duże płyty. Czwarta pojawi się niebawem, a poprzedza ją EP-ka „Death Valley”. Zawiera przebojową piosenkę „Muddy Waters”, wykorzystaną w głośnym serialu stacji Netflix „Orange Is The New Black” oraz „Lost On You” (również w wersji Live Session!), który podbił serca polskich słuchaczy.

„EP-kę »Death Valley« przygotowałam w zasadzie tak samo jak poprzednią płytę, z tą tylko różnicą, że teraz dopracowaliśmy od razu piosenki w wersjach demo zamiast zaczynać od początku. Pracowałam ze wspaniałymi ludźmi, niesamowicie utalentowanymi, i nie chciałam ryzykować, że kawałki będą przekombinowane pod kątem produkcji. Wypracowaliśmy wspaniałą energię, dzięki czemu udało nam się zachować spontaniczność utworów” – mówi LP o przygotowaniu mini albumu.

Owi wspaniali współpracownicy, to między innymi Mike Del Rio z POWERS i NateCampany, współautor paru kompozycji. EP-kę zaczyna wspomniany, złowieszczy „Muddy Waters”, napisany wspólnie z Brytyjczykiem Joshem Recordem. Mini album zawiera też singlowy numer „Lost On You”, który w Polsce podbija listy przebojów (#1 iTunes, #1 Shazam). „Lost On You” zdobył szczyty list m.in. również w Grecji i Portugalii, trafił na miejsce trzecie HypeMachine’s Popular Charts oraz na szóste Spotify Viral Charts już w tygodniu debiutu. Tytułowa kompozycja EP-ki „Death Valley” to ukłon LP dla lubianego przez nią zespołu The Replacements. Jest też słodko-gorzka w wymowie piosenka „Strange”.

„Z natury staram się być wesołą osobą i pisać piosenki, tak jakbym przeżywała to samo, co inni. Podoba mi się to, że muzyka łączy ludzi. Numer »Strange« w zasadzie napisał się sam” – opowiada LP.

Jedno jest pewne, LP ciężko pracowała na to, aby dojść do miejsca, w którym się obecnie znajduje. Pomimo tego, że osiągnęła już sporo jako kompozytorka i mogłaby z powodzeniem tę karierę kontynuować, jest ambitna i niespełniona. Chce więcej osiągnąć jako wokalistka, na swoje własne konto. Czasami piosenki LP piszą się niemalże same, jak na „Death Valley”. Laura tylko umiejętnie pomaga im się narodzić. Steruje tym, co wychodzi z jej wyobraźni, a więc opowieściami zarówno o bolesnych, jak i radosnych doświadczeniach. EP-ka stanowi wspaniałą i intrygującą zapowiedź tego, co czeka nas na czwartej płycie Amerykanki.

lpalbum

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy

Albumy

Justina Timberlake POWRACA!

Książę popu powraca! Justin Timberlake zaprezentował właśnie najnowszy singiel „Selfish”. To pierwszy przedsmak jego nadchodzącego ...