NewsyNowy singielPolskaPOPPowrót gwiazdy

Michał Szpak: Nie będę dzisiaj promował swojej muzyki, niech ten utwór krąży wraz z apelem pomocowym

Michał Szpak od dawna zapowiadał swój mocny powrót po bardzo długim czasie nieobecności. Nagrał utwór „Halo Wodospad„, który jest bezczelną modlitwą wypełniona miłością, wdzięcznością oraz brakiem pokory. „Wybacz mi ojcze, że bałem się tak” – słyszymy w utworze.

Michał Szpak mówi:

„Halo Wodospad” został zaplanowany na dziś. Aby utwór pojawił się w streamingach, trzeba go wysłać do systemów dużo szybciej. Po ogłoszeniu Stanu Wojennego w Ukrainie w pierwszym momencie chciałem się wycofać i przesunąć premierę. Jednak zastanowiłem się, czego oczekiwałbym od artystów, których muzyki słucham… Chciałbym, aby dali mi choć chwilowe zapomnienie. Niechaj więc ten utwór krąży z nadzieją, że komuś doda światła na najbliższe dni, tygodnie, miesiące.

W istocie jest o wybieraniu w życiu wolności.

Poniżej Michał zostawia skrót możliwych ruchów, które możemy zrobić w związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie:

Po pierwsze, rozejrzyjmy się. Obok nas żyją Ukraińcy i Ukrainki. To nasi sąsiedzi, znajomi z pracy, osoby, które spotykamy w sklepie czy kawiarni. Zapytajmy ich jak się czują, czy możemy jakoś pomóc im lub ich bliskim. Bądźmy solidarni. W tym momencie nawet najmniejszy gest jest bezcenny.

Wesprzeć finansowo pomoc humanistrną dla Ukrainy. Zbiórki prowadzą już m.in.:

Polski Czerwony Krzyż i Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Dzielić się informacjami o pomocy dla osób z Ukrainy mieszkających w Polsce. Fundacja Ocalenie oferuje pomoc prawną, psychologiczną i inną związaną z pobytem w Polsce. Adres mailowy: cpc@cpc.org.pl

Unikać paniki i udostępniania fake newsów. Wojna toczy się również na polu informacyjnym. Uważajmy na źródło informacji, które udostępniamy. Dzielmy się jedynie newsami ze sprawdzonych portali informacyjnych. Nie kierujmy się emocjami, myślmy racjonalnie i trzeźwo. Zwracajmy uwagę na ślady rosyjskiej propagandy.

Jowiszja, która pojawia się w utworze, jest pacyfistką, więc przedstawi się państwu później. Aktualnie razem ze mną zastanawia się jak pomóc! Peace & Love.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
1
Kocham
4
Nie wiem
1
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy