AlternativeJazzNewsyPolskaPOPTeledyski

Nowy teledysk Kaśki Sochackiej do piosenki „Z soboty na niedzielę”!

Jazzboy Records prezentuje kolejny singiel z debiutanckiego albumu Kaśki SochackiejCiche dni„, który ukazał się w marcu tego roku.

Piosenka „Z soboty na niedzielę” opowiada o tym newralgicznym momencie w związku, kiedy niepostrzeżenie wkrada się rutyna, przestajemy ze sobą rozmawiać, często też nawet przestajemy się zauważać. Taki stan trwa tygodniami, pogłębia się i prędzej czy później dochodzimy do ściany. Zawsze jest jednak nadzieja i wiara w to, że będzie lepiej i tylko na chwilę zapomnieliśmy, jak bardzo jesteśmy dla siebie ważni.

Za pomysł teledysku do piosenki odpowiada Agata Trafalska: „Jakiś czas temu natknęłam się na film dokumentalny o Christophie Niemannie, ilustratorze m.in. w New Yorkerze, New York Timesie i wielu innych. Jego pomysłowe prace zainspirowały mnie do zrobienia tego teledysku. To jeden z tych artystów, na których dzieła patrząc myślisz sobie „szkoda, że to nie moje”. W tych postpandemicznych realiach i kruchej normalności, nawet w zwykle patrzenie przez okno wyobraźnia potrafi wnieść trochę świeżości. I o tym dla mnie jest ta piosenka.”

Płyta „Ciche dni”, która ukazała się 26 marca, zebrała do tej pory same pochlebne recenzje. Album opowiada o kolei rzeczy w związku, o pętlach jakie zataczamy, naszych największych obawach, o kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą. Opowiedziana z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę. Historia, to scenki z życia związku przedstawione z lekkością i dystansem świadomego, pogodzonego ze wszystkim człowieka.

Kaśka w tym roku wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
1

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Alternative