AlbumyNOWA MUZYKANowy singielOdsłuchPremieraRap

Nowy, wyczekiwany album duetu Miętha „36,6″ już dostępny!

Nowy, wyczekiwany album duetu Miętha – ,,36,6” już dostępny. Wraz z premierą wydawnictwa w fizyku oraz we wszystkich serwisach streamingowych pojawił się ostatni singiel promujący jego standardową wersję. W utworze, gościnnie pojawia się Otsochodzi.

Miętha to duet, tworzą go raper Skip i producent AWGS. Zespół oferuje świeże,  charakterystyczne i organiczne granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Obaj muzycy za sprawą debiutanckiego “Audioportretu” dostarczyli wspólny, spójny i komplementarny materiał, pretendujący zdaniem Asfaltu do debiutu roku. Z kolei w czerwcu ur. miała miejsce premiera mini albumu duetu – “Szum” to zestaw 7 luźnych kompozycji i forma podziękowania fanom wyczekującym nowych utworów przed najnowszym albumem “36,6”. Najnowszy album zapowiadają single “Odejdź”, “Kumitsu”, “Statek”, “Mamo”, “Wino”,  “Czeka na mnie”, “Guilty Gucci” z gościnnym udziałem Palucha, tytułowy “36,6” z Otsochodzi oraz hit “Zanim pójdziesz”. Ten ostatni, powstały we współpracy z Natalią Szroeder, na samym YouTube zainkasował już blisko 2 mln wyświetleń, a od kilkunastu tygodni utrzymuje się w czołówce Listy Przebojów new once. W międzyczasie, zespół zgarnął dwie nominacje do nagród Polish Hip-Hop Music Awards (w tym za EP “Szum”), a jego nagrania na Spotify odsłuchano już 8 mln razy.

 

 

Pisząc ten numer, miałem przed oczami osiedla, na których się wychowałem. Mała wycieczka do czasów rozrabiaki kręcącego się raz to na Bemowie, raz na Bródnie – oprowadza nas po Warszawie Skip.

Jestem wielkim fanem Janka i na tytułowym numerze udało mi się spełnić jedno ze swoich marzeń, które kiełkowało od 4 lat – mówi.

 

Wideo autorstwa Rogera Wanke współpracującego kompleksowo nad wizualnym aspektem „36,6” oczywiście do obejrzenia na kanale YouTube Asfalt Records.

 

Ostatni rok okazał się być dla AWGS’a i Skipa wyjątkowo pracowitym okresem, który przyczynił się do wznowienia prac nad wyczekiwanym i zapowiadanym od jesieni ur. materiałem. Album “36,6” to kolejny rozdział Mięthy, która zaczyna wierzyć i wykorzystywać swój potencjał, głównie za sprawą świetnego odbioru “Audioportretu” i wsparcia fanów, którzy są z nami od początku – opowiada AWGS, producent, ½ Mięthy. Za warstwę tekstową wydawnictwa tradycyjnie, w pełni odpowiada Skip. – Pisząc “36,6” analizowałem różne stany emocjonalne i pozwoliłem sobie na wcielanie się w nie. Od słów „potrzebuję tylko miłego 36,6 przy moim boku”, które wypowiedział mój ziomal na imprezie, do rozkminy o naturze ludzkiej była co prawda daleka droga, ale od wtedy wiedziałem, że tak właśnie chcę nazwać nasz nowy album. Ten krążek jest dla mnie wyjątkowo ważny, bo przez ogrom materiału, mogliśmy sprawdzić się w niemal każdym klimacie – mówi. “36,6” to również pierwszy album Mięthy, na którym Skip miał udział bezpośrednio w produkcji warstwy muzycznej. Niektóre numery zostały stworzone w całości przeze mnie, a potem powędrowały na „tunning” do AWGS’a. Dlatego czuję, że „36,6” to każdy z nas i każda z naszych twarzy – dodaje.

Musieliśmy zaufać sobie i naszym odbiorcom, którzy byli w stanie poczekać dodatkowe rok na ukazanie się naszej płyty – opowiada AWGS. Wykorzystaliśmy ten czas na wytężoną pracę nad utworami, eksperymentując z brzmieniem, formą czy dynamiką kawałków. Pozwoliliśmy sobie na bezkompromisowy wylew twórczości, która zamyka się w jedną całość w formie 25 utworów. I mimo tego, że nie jest to krążek o pandemii, to ewidentnie przyczyniła się ona do powstania wersji „36,6 (Extended)”, która mamy nadzieję, wynagrodzi ten czas – dodaje.

Dziś, razem z premierą płyty, ukazał się ostatni, tytułowy singiel promujący standardową wersję wydawnictwa. W utworze gościnnie pojawia się Otsochodzi. Pisząc ten numer, miałem przed oczami osiedla, na których się wychowałem. Mała wycieczka do czasów rozrabiaki kręcącego się raz to na Bemowie, raz na Bródnie – oprowadza nas po Warszawie Skip. Jestem wielkim fanem Janka i na tytułowym numerze udało mi się spełnić jedno ze swoich marzeń, które kiełkowało od 4 lat – mówi. Wideo autorstwa Rogera Wanke współpracującego kompleksowo nad wizualnym aspektem “36,6” oczywiście do obejrzenia na kanale YouTube Asfalt Records. Warto także dodać, że już jutro w warszawskim klubie Niebo odbędzie się wyjątkowy koncert. Duet Miętha wraz ze swoimi fanami świętować będzie premierę najnowszego albumu “36,6”. Podczas spotkania z pewnością usłyszymy single zapowiadające wydawnictwo, wśród nich m.in. “Odejdź”, “Kumitsu”, “Statek”, “Mamo”, “Wino”, “Czeka na mnie”, “Guilty Gucci” z gościnką Palucha oraz hit “Zanim pójdziesz”. Ten ostatni, powstały we współpracy z Natalią Szroeder, na samym YouTube zainkasował już blisko 2 mln wyświetleń, a od kilku tygodni utrzymuje się w czołówce Listy Przebojów new once. W międzyczasie, zespół zgarnął dwie nominacje do nagród Polish Hip-Hop Music Awards (w tym za EP “Szum”), a jego nagrania na Spotify odsłuchano już blisko 8 mln razy.

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy