Ania Serafińska – wokalistka i autorka tekstów, jej niesamowity wokal zapada na długo w pamięć.

Utwór powstał z potrzeby ciągłego powracania do klasyki rocka. Prosta i konkretna konstrukcja dopełniona jest czytelnym tekstem i prostym przekazem. Kompozytorem utworu jest gitarzysta i producent muzyczny Mateusz Badura. Sam proces tworzenia utworu Mateusz opisuje tak:

„Czasem po prostu nadejdzie chęć wzięcia gitary do ręki i zagrania kilku dźwięków na kanapie. Tak wpadł mi do głowy główny riff utworu „Najwyższy Czas”. Nagrałem fragment, następnie dołożyłem kolejne instrumenty i sam pomysł na muzykę powstał w jeden dzień. Wysłałem Ani to co udało mi się stworzyć, pracowaliśmy zdalnie. Ania odesłała mi ścieżkę wokalu nagraną u siebie w domu, była to wersja robocza, nagrana tylko RAZ bez jakichkolwiek cięć. Ania na „roboczo” zaśpiewała tak, że ta sama ścieżka została w wersji ostatecznej.”

Utwór „Najwyższy czas” każdy może dopasować do siebie, do swoich przeżyć, historii. W założeniu stworzony, by dać kopa do działania, zmotywować człowieka do niekiedy rewolucyjnych zmian, by mimo przeciwności losu iść do przodu, pod wiatr.

Do utworu powstał teledysk nagrany przez Piotra Smoleńskiego (stworzył klipy m.in. dla Cleo, Enej czy Justyny Steczkowskiej). To historia starszego, samotnego Pana, prowadzącego spokojne, stateczne, nudne życie, w którym już dawno odsunął w cień swoje młodzieńcze, szalone wspomnienia.

W rzeczywistości jednak pod żółtym pulowerkiem nadal tkwi młody chłopak o rock’n’rollowym sercu z gitarą na ramieniu i Corvettą w garażu. Jego dawne „ja” daje o sobie znać i coraz silniej przemawia do niego, że najwyższa pora zerwać z byciem stereotypowym emerytem i zacząć żyć.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
2
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy