Singiel ,,Obiecaj” to zapowiedź płyty – ,,szepty ciszy” przepełnionej emocjami i obrazami z nieoczywistych dźwięków, także tych asmr, do których zespół OBRASQi sięgnął jeszcze mocniej i głębiej. Utwór to zanurzenie w marzeniach i płynąca jak woda opowieść o tęsknocie, prawdzie, to wołanie duszy. 

 

Muzyka zespołu OBRASQi zaliczana jest do indie-dreampop-rocka, jednak wykracza daleko poza ramy jednego gatunku. Zespół sięga zarówno do klimatycznych elementów art-rocka jak i do nowoczesnych popowych brzmień elektronicznych, tworząc obok krótkich piosenek, wielominutowe utwory w stylu grupy Archive, wzbogacone o delikatny kobiecy głos. Grupa działa od kwietnia 2019 roku, w tym czasie wystąpili u Tomasza Żądy w audycji „Trójka Żąda Debiutów”, zagrali na żywo w programie „MiniMax” Piotra Kaczkowskiego, ich singiel ,,Dopowiedzenia” dotarł do #27 Listy Przebojów Programu Trzeciego i na szczyt Listy Polskiego Radia Rzeszów. Mają na swoim koncie wydanie maxisingla – ,,HolyGram”, który znalazł się na pierwszym miejscu jednego z zestawień Będzie Głośno radiowej Czwórki oraz EP „Porzeczkowy”. W 2020 r. OBRASQi zostały finalistami Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, zdobyli także statuetkę MusicLifePL Awards w kategorii Nowa Muzyka. Rok 2021 to zakwalifikowanie zespołu do programu „Tak Brzmi Miasto”. Na swoim koncie mają koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz występ na międzynarodowym festiwalu InoRock. Debiut płytowy „Dopowiedzenia” (2021) uznany został przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę/debiut roku, a miesięcznik Teraz Muzyka uplasował OBRASQi na #4 w dziesięcio miejscowym zestawieniu „Nadziei 2021” polskiej muzyki. 
Rok 2022 to koncerty oraz występy min. w Radiu Nowy Świat oraz praca nad drugą płytą „szepty ciszy”, którą zapowiada singiel „obiecaj”.

Trio tworzą: Monika Dejk-Ćwikła – śpiew, teksty, Artur Wolski – gitary, klawisze
oraz Jarek Bielawski – perkusja.

Info: press

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy