LatinoPOPŚWIAT

Oxlade łączy siły z Camilą Cabello

Nigeryjski książę Afrobeats, Oxlade, prezentuje nową wersję globalnego hitu „KU LO SA”. Do współpracy zaprosił cenioną na całym świecie Camilę Cabello.

Oxlade opowiada: „Chciałem stworzyć remiks i tylko Camila wchodziła w grę, ponieważ sama jest muzyką i taką czystą osobą, czystą duszą. To było spełnienie moich marzeń. «KU LO SA» jest dla mnie szczególną piosenką, więc bardzo ucieszyło mnie, gdy zobaczyłem, że Camila rozumie moją miłość do muzyki samej w sobie oraz podziela moją ekscytację. Poczułem się wyjątkowo. Nazwała ją nawet «naszą» piosenką”. Camila dodaje: „Byłam bardzo podekscytowana, kiedy Oxlade poprosił mnie o udział w jego remiksie do «KU LO SA», ponieważ jestem wielką fanką – jego, jego muzyki, i Afrobeats. Napisanie mojego fragmentu przyszło mi z łatwością, bo wiedziałam, że stworzymy coś wyjątkowego, gdy tylko zaczniemy nagrywać i pracować nad remiksem”.

Urzekający wokal Camili Cabello w naturalny sposób łączy się z flow Oxlade, tylko wzmacniając zmysłowość utworu. Już w przyszłym tygodniu artyści zaprezentują oficjalny teledysk do piosenki.

Wydany w czerwcu „KU LO SA” szybko stał się viralowym fenomenem TikToka. Hashtagi #kulosa i #kulosachallenge zgromadziły ponad 1,2 miliarda wyświetleń, a fani stworzyli ponad 3 miliony kreacji. Sukces na platformie przerodził się w hit w serwisach streamingowych – zbierając ponad 170 milionów odtworzeni. Utwór zajął 5. miejsce na listach Billboard US Afrobeats i Global Shazam Charts, podbił 21 krajów na Spotify i 48 za pośrednictwem Apple Music oraz pokrył się złotem we Francji, Holandii, Kanadzie, Szwecji, Szwajcarii i Irlandii. Wzbudził powszechny entuzjazm krytyków. „Rolling Stone” umieścił go na liście 100 najlepszych utworów 2022 roku, podobnie jak „UPROXX”, który nazwał „KU LO SA” jedną z najlepszych piosenek 2022 roku. Oxlade po raz pierwszy zaprezentował „KU LO SA” w ramach sesji Colors. Z ponad 49 milionami wyświetleń, występ stał się najczęściej oglądanym filmem na kanale COLORSxSTUDIO w ciągu ostatnich 4 lat oraz jednym z 10 najczęściej oglądanych występów w historii.

Ikuforiji Abdulrahman Olaita, znany dziś pod pseudonimem Oxlade, wychował w Lagos. Swoją muzyczną podróż rozpoczął w chórze, a następnie wydał pierwsze utwory na Soundcloud w 2017 roku. W kolejnym roku zwrócił na siebie uwagę nigeryjskich fanów, wydając debiutancki singiel „Shugar”. Dzięki singlowi „Away” wzniósł się na poziom międzynarodowy. Utwór został udostępniony przez takie nazwiska jak Drake czy Naomi Campbell i został uznany przez „Rolling Stone” za jedną z 50 najlepszych piosenek 2020 roku, czyniąc go jedynym nigeryjskim artystą na liście.

W 2020 roku Oxlade był jedną z twarzy „Art x Lagos”, premierowego pokazu mody w Afryce Zachodniej, mającego na celu podkreślenie piękna afrykańskich kultur. Oxlade jest również zaangażowany w aktywizm na rzecz praw człowieka, opowiadając się za lepszym traktowaniem swoich współobywateli.

Ciesząc się dużą popularnością w mediach społecznościowych, Oxlade jest obecnie uważany za jednego z najważniejszych przedstawicieli nowej generacji afropopu.

Camila Cabello – urodzona na Kubie piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i aktywistka, nominowana do wielu nagród Grammy – przekracza wszelkie granice muzyki i popkultury. Jest pierwszą Latynoską, która osiągnęła diamentowy certyfikat dzięki przebojowi #1 „Havana” z Young Thug, który jest także najczęściej odtwarzaną piosenką wszech czasów jakiejkolwiek piosenkarki. Camila zdobyła dziesiątki nagród, w tym dwie Latin Grammy, pięć American Music Awards i Billboard Music Award. W 2018 roku jej debiutancki album „Camila” uplasował się na 1. miejscu listy Billboardu i pokrył się platyną. Otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy popowy album wokalny, a „Havana (Live)” zdobyła ukłon w kategorii Najlepszy popowy występ solowy.

Wraz z sukcesem potrójnie platynowego singla „Never Be The Same”, Camila ponownie przeszła do historii jako pierwsza artystka z dwoma singlami #1 w wielu formatach z debiutanckiego albumu. W 2019 roku połączyła siły z Shawnem Mendesem w „Señorita”. Multiplatynowy hymn zdobył nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy popowy występ w duecie/grupie. Kolejny album „ROMANCE” także osiągnął platynę, w rezultacie czego stała się pierwszą artystką od czasu Adele, która potroiła się na szczytach list Billboard Hot 100, Top 200 i Artist 100. Wydany w kwietniu trzeci album artystki, „Familia”, jest jej najważniejszym do tej pory artystycznym przedsięwzięciem. Płyta zawiera single „Don’t Go Yet” i „Bam Bam” z udziałem Eda Sheerana, który zdobył już ponad 500 milionów odtworzeń i otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy popowy występ w duecie/grupie.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Latino